14:44 | 28.08.09 | Նորություններ | 4531
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS-ում այսօր տեղի է ունեցել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում մասնագիտացած հայաստանյան բուհերի ուսանողների համար բացված դպրոցի առաջին սաներին վկայականներ հանձնելու արարողությունը:
Ինչպես տեղեկացրել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, “VivaCell-MTS-ի դպրոցը շարունակական նախագիծ է, քանի որ մեր ընկերությունն իր պարտքն է համարում մասնակցել երիտասարդ սերնդի մասնագիտական դաստիարակությանը”:
“VivaCell-MTS-ի դպրոցը ուսանողներին հնարավորություն է տալիս ստանալ ոչ միայն ժամանակակից հմտություններ եւ գիտելիքներ նորագույն տեխնոլոգիաների մասին, այլեւ ներկայացնել երկրի հեռահաղորդակցային ոլորտի զարգացման վերաբերյալ սեփական պատկերացումները”, - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Երեք բուհերի 30 ուսանողներ դարձել են VivaCell-MTS-ի դպրոցի առաջին սաները:
Ընկերության գլխավոր տնօրենն ասել է, որ ընկերությունը կանի հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի հնարավորինս շատ ուսանողներ հնարավորություն ունենան ուսանել VivaCell-MTS-ի դպրոցում:

14:44 | 28.08.09 | News | 4584
Yerevan /Mediamax/. Ceremony of awarding certificates to participants of the School, organized for students of Armenian higher educational institutions, specializing in the sphere of information technologies, took place in “VivaCell-MTS” Company today.
As the General Manager of the Company Ralph Yirikian stated, “VivaCell-MTS School is a continuous project, since our company considers it its duty to make its contribution to professional upbringing of the young generation”.
“VivaCell-MTS School gives students the chance to not only gain modern skills and knowledge on advanced technologies, but also share their own ideas on developing the telecommunication sphere in the country”, Ralph Yirikian stated.
30 students of three higher educational institutions in Armenia were the first participants of VivaCell-MTS School.
General Manager informed that the company will do everything possible to provide as many students as possible with the opportunity to pass training at VivaCell-MTS School.