17:32 | 22.09.09 | Նորություններ | 7027
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Տորբախովը այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ հայաստանյան շուկան կարեւոր է ընկերության բիզնեսի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում Ալեքսանդր Տորբախովը ասել է, որ ընկերությունը մտադիր է ուժեղացնել իր դիրքերը ՀՀ ինտերնետային ծառայությունների շուկայում եւ ներկայումս քննարկում է գործողությունների հետագա ծրագիրը: Նրա խոսքերով, ընկերության ռազմավարությունն ինտերնետային ծառայությունների ոլորտում ուղղված է լինելու վաճառքի ուղիների զարգացմանը:
“Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրենը վստահություն է հայտնել, որ “ԱրմենՏելը” իր ապրանքների որակով լավագույնն է շուկայում` ելնելով նրանից, որ ոչ մի ուրիշ ընկերություն օբյեկտիվ տեխնիկական պատճառներով հնարավորություն չունի ADSL տեխնոլոգիայով ինտերնետ կապ հասցնել մինչեւ բաժանորդների բնակարաններ եւ 3G կապ` բջջային հեռախոսների տերմինալ սարքավորումներ:

17:32 | 22.09.09 | News | 7074
Yerevan /Mediamax/. General Director of “VimpelCom” PJSC Alexander Torbakhov stated in Yerevan today that the Armenian market is important for the company’s business.
Mediamax reports that, speaking to journalists today at a meeting, Alexander Torbakhov stated that the company intends to consolidate its positions in the market of internet services in Armenia, and at present it discusses its further action plan. According to him, the company’s strategy in the sphere of internet services will be focused on developing sales channels.
General Director of “VimpelCom” OJSC expressed confidence that “ArmenTel” is the best provider in the market as to the quality of products, basing on the fact that not a single other company for objective technical reasons has the capacity to provide internet connection by ADSL technology to the apartments of subscribers and 3G connection to terminal devices of cell phones.