17:32 | 22.09.09 | Նորություններ | 7027
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Տորբախովը այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ հայաստանյան շուկան կարեւոր է ընկերության բիզնեսի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում Ալեքսանդր Տորբախովը ասել է, որ ընկերությունը մտադիր է ուժեղացնել իր դիրքերը ՀՀ ինտերնետային ծառայությունների շուկայում եւ ներկայումս քննարկում է գործողությունների հետագա ծրագիրը: Նրա խոսքերով, ընկերության ռազմավարությունն ինտերնետային ծառայությունների ոլորտում ուղղված է լինելու վաճառքի ուղիների զարգացմանը:
“Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրենը վստահություն է հայտնել, որ “ԱրմենՏելը” իր ապրանքների որակով լավագույնն է շուկայում` ելնելով նրանից, որ ոչ մի ուրիշ ընկերություն օբյեկտիվ տեխնիկական պատճառներով հնարավորություն չունի ADSL տեխնոլոգիայով ինտերնետ կապ հասցնել մինչեւ բաժանորդների բնակարաններ եւ 3G կապ` բջջային հեռախոսների տերմինալ սարքավորումներ:

17:32 | 22.09.09 | Новости | 7093
Ереван /Медиамакс/. Генеральный директор ОАО «Вымпелком» Александр Торбахов заявил сегодня в Ереване, что армянский рынок является важным для бизнеса компании.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на встрече с журналистами, Александр Торбахов сказал, что компания намерена усилить свои позиции на рынке интернет-услуг Армении, и в настоящее время обсуждает дальнейший план действий. По его словам, стратегия компании в сфере интернет-услуг будет акцентирована на развитии каналов продаж.
Гендиректор ОАО «Вымпелком» выразил уверенность, что «АрменТел» является лучшим провайдером на рынке по качеству продукции, исходя из того, что ни одна другая компания по объективным техническим причинам не имеет возможности доставлять интернет-связь по АDSL-технологии в квартиры абонентов и 3G-связь на терминальные устройства мобильных телефонов.