17:38 | 22.09.09 | Նորություններ | 12727
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Տորբախովը այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում հերքել է ենթադրություններն այն մասին, թե ընկերության թոփ-մենեջմենթի այցը Երեւան որեւէ կերպ կապված է հայաստանյան շուկա Orange Armenia ընկերության առաջիկա մուտքի հետ:
Ալեքսանդր Տորբախովը նկատել է, որ “Վիմպելկոմը” գործում է 10 երկրներում, եւ ընկերության ղեկավարությունը հետեւողականորեն այցելում է բոլոր տարածաշրջաններ, ինչպես նաեւ հայաստանյան շուկա France Telecom-ի առաջիկա մուտքի կապակցությամբ հատուկ ջանքերի անհրաժեշտություն չի տեսնում: Նրա խոսքերով, “Վիմպելկոմը” բիզնես վարելու տարբեր ռազմավարություններ ունեցող ընկերությունների հետ մրցակցելու հարուստ փորձ ունի”:
“Մենք ներկա ենք ԱՊՀ բազմաթիվ երկրներում, իսկ այժմ նաեւ` Հարավ-Արեւելյան Ասիայում, այնպես որ, մրցակցությունը Orange Armenia-ի հետ մեզ համար ինչ-որ բացահայտում չի դառնա”, - նշել է “Վիմպելկոմի” գլխավոր տնօրենը:
Պատասխանելով ՀՀ շուկա երրորդ օպերատորի մուտքից հետո սակագների հնարավոր իջեցման մասին հարցին` Ալեքսանդր Տորբախովն ասել է, որ “անհնար է գինը շուկայական առաջարկի այլ բաղադրիչներից առանձին դիտարկել, մասնավորապես, որակից եւ բազմազանությունից”: Ընկերության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ բաժանորդներն ոչ միշտ են վազում էժան առաջարկների ետեւից:
“Գնային մրցակցության հարցում մենք երբեւէ չենք վազում շոգեքարշի ետեւից: Փորձը ցույց է տալիս, որ շուկաներում միշտ լինում են ավելի էժան առաջարկներ, սակայն Beeline-ը առաջատարի դիրք է զբաղեցնում նոր ապրանքատեսակների որակի եւ բազմազանության հաշվին”, - ամփոփել է “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրենը:

17:38 | 22.09.09 | Новости | 12729
Ереван /Медиамакс/. Генеральный директор ОАО «Вымпелком» Александр Торбахов опроверг сегодня в интервью Медиамaкс предположения о том, что визит топ-менеджемента компании в Ереван как-то связан с грядущим выходом на армянский рынок компании Orange Armenia.
Александр Торбахов заметил, что «Вымпелком» работает в 10 странах, и руководство компании последовательно посещает все регионы, и не видит необходимости в особых усилиях в связи со скорым входом France Telecom на армянский рынок. По его словам, ««Вымпелком» имеет богатый опыт конкуренции с компаниями, которые придерживаются разных стратегий ведения бизнеса».
«Мы присутствуем во многих странах СНГ, а теперь - и в Юго-восточной Азии, так что конкуренция с Оrange Armenia не станет для нас каким-то новым откровением», - отметил гендиректор «Вымпелком».
Отвечая на вопрос о возможном снижении тарифов после входа третьего оператора на рынок, Александр Торбахов сказал, что «невозможно рассматривать цену отдельно от других компонентов рыночного предложения, в частности, качества и разнообразия». Глава компании выразил уверенность, что абоненты далеко не всегда «бегут за дешевыми предложениями».
«Мы никогда не бежим впереди паровоза в вопросе ценовой конкуренции. Практика показывает, что на рынках всегда бывают более дешевые предложения, однако Beeline занимает лидирующие позиции за счет качества и разнообразия нашего продуктового ряда», - резюмировал гендиректор ОАО «Вымпелком».