17:38 | 22.09.09 | Նորություններ | 12727
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Տորբախովը այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում հերքել է ենթադրություններն այն մասին, թե ընկերության թոփ-մենեջմենթի այցը Երեւան որեւէ կերպ կապված է հայաստանյան շուկա Orange Armenia ընկերության առաջիկա մուտքի հետ:
Ալեքսանդր Տորբախովը նկատել է, որ “Վիմպելկոմը” գործում է 10 երկրներում, եւ ընկերության ղեկավարությունը հետեւողականորեն այցելում է բոլոր տարածաշրջաններ, ինչպես նաեւ հայաստանյան շուկա France Telecom-ի առաջիկա մուտքի կապակցությամբ հատուկ ջանքերի անհրաժեշտություն չի տեսնում: Նրա խոսքերով, “Վիմպելկոմը” բիզնես վարելու տարբեր ռազմավարություններ ունեցող ընկերությունների հետ մրցակցելու հարուստ փորձ ունի”:
“Մենք ներկա ենք ԱՊՀ բազմաթիվ երկրներում, իսկ այժմ նաեւ` Հարավ-Արեւելյան Ասիայում, այնպես որ, մրցակցությունը Orange Armenia-ի հետ մեզ համար ինչ-որ բացահայտում չի դառնա”, - նշել է “Վիմպելկոմի” գլխավոր տնօրենը:
Պատասխանելով ՀՀ շուկա երրորդ օպերատորի մուտքից հետո սակագների հնարավոր իջեցման մասին հարցին` Ալեքսանդր Տորբախովն ասել է, որ “անհնար է գինը շուկայական առաջարկի այլ բաղադրիչներից առանձին դիտարկել, մասնավորապես, որակից եւ բազմազանությունից”: Ընկերության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ բաժանորդներն ոչ միշտ են վազում էժան առաջարկների ետեւից:
“Գնային մրցակցության հարցում մենք երբեւէ չենք վազում շոգեքարշի ետեւից: Փորձը ցույց է տալիս, որ շուկաներում միշտ լինում են ավելի էժան առաջարկներ, սակայն Beeline-ը առաջատարի դիրք է զբաղեցնում նոր ապրանքատեսակների որակի եւ բազմազանության հաշվին”, - ամփոփել է “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գլխավոր տնօրենը:

17:38 | 22.09.09 | News | 10437
Yerevan /Mediamax/. General Director of “VimpelCom” OJSC Alexander Torbakhov refuted in an interview to Mediamax today the suppositions that the visit of the Company’s top management to Yerevan is somehow related to the upcoming entry of Orange Armenia Company to the Armenian market.
Alexander Torbakhov noted that “VimpelCom” functions in 10 countries, and the leadership of the company consistently visits all regions and does not see a need in special efforts in connection with the soon entry of France Telecom to the Armenian market. According to him, “VimpelCom” has significant experience of competition with companies, which keep to various strategies of business running”.
“We are present in many CIS countries and in South-Eastern Asia, this is why competition with Orange Armenia will not become any new revelation for us”, General Director of “VimpelCom” stated.
Answering the question on possible reduction of tariffs after the entry of the third mobile connection operator to the market, Alexander Torbakhov stated that “it is impossible to consider price taken apart from other components of market offer, in particular, quality and variety”. Head of the company expressed confidence that the subscribers do not always “run for cheap offers”.
“We never jump the gun as to the issue of price competition. The practice shows that there are always cheaper offers in the market, however Beeline occupies leading positions due to quality and variety of our product set”, General Director of “VimpelCom” OJSC summed up.