10:19 | 24.09.09 | Նորություններ | 5337
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ “նորարարությունները հեռահաղորդակցային ոլորտում ոչ միայն ցանկալի են, այլեւ` անհրաժեշտ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, նա այդ մասին ասել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ինստիտուտում` հանդես գալով “ՎիվաՍել-ՄՏՍ` բիզնես, որն ունի առաքելություն” դասախոսությամբ:
“Ողջ տնտեսական համակարգն այսօր կախված է հեռահաղորդակցության դինամիկ եւ մրցունակ համակարգից: Ահա թե ինչու է նորարարությունն այս ոլորտում ոչ միայն պարզապես ցանկալի, այլեւ` անհրաժեշտ նախապայման: Նորարարական մոտեցումները պետք է կիրառվեն ոչ միայն տեխնոլոգիաների, այլեւ` բիզնեսի կառավարման ոլորտում”, - հայտարարել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ դառնալով Հայաստանի բջջային հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատարը` “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն առաջարկում է նորարարական ապրանքատեսակներ եւ ձայնային կապի ու տվյալների փոխանցման ծառայություններ, ինչպես նաեւ շուկայի տարբեր սեգմենտների կարիքներին համապատասխանող լուծումներ:

10:19 | 24.09.09 | Новости | 5280
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор компании «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян считает, что «инновации в сфере телекоммуникаций не просто желательны, но и обязательны».
Как сообщает агентство Медиамакс, он сказал об этом, выступая в Европейской региональной академии образования с лекцией на тему «ВиваСелл-МТС - бизнес, у которого есть миссия».
«Сегодня экономика в целом зависит от динамичности и конкурентоспособности телекоммуникационных инфраструктур. Вот почему инновации в сфере телекоммуникаций не просто желательны, но и обязательны. Инновационные подходы необходимы не только в сфере технологий, но и в способах управления бизнесом»,- заявил Ральф Йирикян.
Глава компании отметил, что став лидером развития сферы мобильных коммуникаций в Армении, «ВиваСелл-МТС» предлагает инновационные продукты и услуги голосовой связи и передачи данных, а также решения, отвечающие нуждам разных сегментов рынка.