10:19 | 24.09.09 | Նորություններ | 5337
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ “նորարարությունները հեռահաղորդակցային ոլորտում ոչ միայն ցանկալի են, այլեւ` անհրաժեշտ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, նա այդ մասին ասել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ինստիտուտում` հանդես գալով “ՎիվաՍել-ՄՏՍ` բիզնես, որն ունի առաքելություն” դասախոսությամբ:
“Ողջ տնտեսական համակարգն այսօր կախված է հեռահաղորդակցության դինամիկ եւ մրցունակ համակարգից: Ահա թե ինչու է նորարարությունն այս ոլորտում ոչ միայն պարզապես ցանկալի, այլեւ` անհրաժեշտ նախապայման: Նորարարական մոտեցումները պետք է կիրառվեն ոչ միայն տեխնոլոգիաների, այլեւ` բիզնեսի կառավարման ոլորտում”, - հայտարարել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ դառնալով Հայաստանի բջջային հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատարը` “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն առաջարկում է նորարարական ապրանքատեսակներ եւ ձայնային կապի ու տվյալների փոխանցման ծառայություններ, ինչպես նաեւ շուկայի տարբեր սեգմենտների կարիքներին համապատասխանող լուծումներ:

10:19 | 24.09.09 | News | 5352
Yerevan /Mediamax/. General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian believes that “innovation in telecom sector is a necessity and not an option”.
Mediamax reports that he said this, delivering a lecture before the audience at European Regional Academy on “VivaCell-MTS – A Business with a Mission”.
“Today the overall economy depends on the creation of a dynamic and competitive telecommunication infrastructure. That’s why innovation in telecom sector is a necessity and not an option. Innovations take place not only in the fields of technology but also in the way in which business is run”, Yirikian stated.
Company General Manager noted the Company has managed that managing to spearhead the development of the telecommunication sector in Armenia due to its leadership in providing innovative and reliable mobile voice and data products and services, and by providing tailored solutions for different market segments.