12:16 | 28.09.09 | Նորություններ | 4592
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Հաշվողական գիտություններ եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ” (CSIT-2009) միջազգային գիտաժողովը բացվել է այսօր Երեւանում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը հայտնել է, որ միջոցառումն անց է կացվում Հայաստանում “ՏՏ ամսվա” շրջանակներում: Նրա խոսքերով, գիտաժողովի թեմաները, մասնավորապես, տեղեկատվական անվտանգությունը շատ արդիական են Հայաստանի համար եւ կարող են աջակցել կառավարությանն առավել արդյունավետ որոշումներ ընդունելու հարցում:
Ներսես Երիցյանը նշել է, որ “ՏՏ ամսվա” շրջանակներում Հայաստանում մի շարք միջոցառումներ կանցնեն` ցուցահանդեսներ, գիտաժողովներ, մրցանակաբաշխություն, ՏՏ կենտրոնների բացում:
CSIT-2009 գիտաժողովում, որը կտեվի մինչեւ հոկտեմբերի 2-ը, մասնակցում են 200-ից ավելի մասնագետներ 62 երկրներից` ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Նորվեգիայից, Վրաստանից, Բրազիլիայից, Լեհաստանից եւ այլն:

12:16 | 28.09.09 | News | 4585
As the Minister of Economy Nerses Yeritsyan stated, the event is held within the framework of “IT Month” in Armenia. According to him, the topics of the conference, in particular, information safety, are very urgent for Armenia and may assist the government in making more efficient decisions.
Nerses Yeritsyan stated that within the framework of IT Month in Armenia, a number of events will be realized: exhibitions, conferences, awarding, opening of IT centers.
CSIT-2009 Conference, which will last till October 2, will be attended by over 200 specialists from 62 countries: the USA, Russia, Norway, Georgia, Brazil, Poland, etc.