12:16 | 28.09.09 | Նորություններ | 4592
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Հաշվողական գիտություններ եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ” (CSIT-2009) միջազգային գիտաժողովը բացվել է այսօր Երեւանում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը հայտնել է, որ միջոցառումն անց է կացվում Հայաստանում “ՏՏ ամսվա” շրջանակներում: Նրա խոսքերով, գիտաժողովի թեմաները, մասնավորապես, տեղեկատվական անվտանգությունը շատ արդիական են Հայաստանի համար եւ կարող են աջակցել կառավարությանն առավել արդյունավետ որոշումներ ընդունելու հարցում:
Ներսես Երիցյանը նշել է, որ “ՏՏ ամսվա” շրջանակներում Հայաստանում մի շարք միջոցառումներ կանցնեն` ցուցահանդեսներ, գիտաժողովներ, մրցանակաբաշխություն, ՏՏ կենտրոնների բացում:
CSIT-2009 գիտաժողովում, որը կտեվի մինչեւ հոկտեմբերի 2-ը, մասնակցում են 200-ից ավելի մասնագետներ 62 երկրներից` ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Նորվեգիայից, Վրաստանից, Բրազիլիայից, Լեհաստանից եւ այլն:

12:16 | 28.09.09 | Новости | 4558
Ереван /Медиамакс/. Международная конференция «Вычислительные науки и информационные технологии» (CSIT-2009) открылась сегодня в Ереване.
Как сказал министр экономики Нерсес Ерицян, мероприятие проходит в рамках «Месяца IT» в Армении. По его словам, темы конференции, в частности, информационная безопасность, очень актуальны для Армении и могут оказать содействие правительству для принятия более эффективных решений.
Нерсес Ерицян отметил, что в рамках Месяца IT в Армении пройдет ряд мероприятий  - выставки, конференции, вручение премий, открытие IT-центров.
В конференции CSIT-2009, которая продлится до 2 октября, принимают участие более 200 специалистов из 62 стран - США, России, Норвегии, Грузии, Бразилии, Польши и др.