10:18 | 12.10.09 | Նորություններ | 4772
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 9-10-ը Ծաղկաձորում կայացավ skills@works /ՙՀմտություններ աշխատանքում՚/ մրցույթի ազգային կիսաեզրափակիչը եւ հաղթողների պագեւատրման արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի կարծիքով, միցույթը մեծ արժեք է ներկայացնում ոչ միայն կրթության աջակցության տեսանկյունից, այլեւ նրանով, որ “հնարավորություն է տալիս մեծահասակներին կյանքին նայել այլ` թարմ հայացքով, լցվել երիտասարդների էներգիայով եւ սովորել ոչ ստանդարտ մտածելակերպին”:
Իգոր Կլիմկոն գոհունակություն է հայտնել մասնավոր հատվածի եւ պետության համագործակցությամբ, որոնք գործընկերական դիրքերից են հանդես գալիս “Հայաստանի վառ ապագան” ձեւավորելու հարցում: Գլխավոր տնօրենը նշել է նաեւ, որ ընկերությունը հետեւողական է լինելու երկրի կրթության զարգացմանը աջակցության հարցում:
Ազգային մրցույթի հաղթողները 2010 թ-ի գարնանը կմեկնեն Սերբիա` միջազգային եզրափակչին մասնակցելու համար: “ԱրմենՏել” ընկերությունը հատուկ մրցականկներ է հանձնել հաղթող թիմին եւ հրավիրել ճանաչողական այցի Beeline-ի գրասենյակում:
2009/2010թթ. skills@works մրցույթի կազմակերպիչներն են British Council-ի երեւանյան գրասենյանկը, “Հայաստանի պատանի նվաճումներ” կազմակերպությունը, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունն ու “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ):

10:18 | 12.10.09 | News | 4774
Yerevan /Mediamax/. National semi-finale and the awarding ceremony of skills@work competition took place in Tsakhkadzor on October 9-10.
Mediamax reports that according to the General Director of “ArmenTel” Company Igor Klimko, the competition is very valuable not only in terms of assisting education, but also due to the fact that “it gives adults the chance to have a different, fresh look at life, get charged with energy of the youth and learn non-standard thinking”.
Igor Klimko expressed content with cooperation between the private sector and the state, which are partners in forming the “bright future for Armenia”. General Director of “ArmenTel” added that the company will be consistent in its policy on assisting education in the republic.
Winners of the national competition will leave for Serbia in spring, 2010, to participate in the international finale of the competition. “ArmenTel” Company awarded special prizes to the team of winners and invited them for a familiarization tour to Beeline.
skills@work 2009-2010 competition in Armenia is organized by Yerevan office of the British Council, “Youth for Achievements” of Armenia Organization, the Ministry of Science and Education of Armenia and “ArmenTel” Company (Beeline brand).