10:18 | 12.10.09 | Նորություններ | 4772
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 9-10-ը Ծաղկաձորում կայացավ skills@works /ՙՀմտություններ աշխատանքում՚/ մրցույթի ազգային կիսաեզրափակիչը եւ հաղթողների պագեւատրման արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի կարծիքով, միցույթը մեծ արժեք է ներկայացնում ոչ միայն կրթության աջակցության տեսանկյունից, այլեւ նրանով, որ “հնարավորություն է տալիս մեծահասակներին կյանքին նայել այլ` թարմ հայացքով, լցվել երիտասարդների էներգիայով եւ սովորել ոչ ստանդարտ մտածելակերպին”:
Իգոր Կլիմկոն գոհունակություն է հայտնել մասնավոր հատվածի եւ պետության համագործակցությամբ, որոնք գործընկերական դիրքերից են հանդես գալիս “Հայաստանի վառ ապագան” ձեւավորելու հարցում: Գլխավոր տնօրենը նշել է նաեւ, որ ընկերությունը հետեւողական է լինելու երկրի կրթության զարգացմանը աջակցության հարցում:
Ազգային մրցույթի հաղթողները 2010 թ-ի գարնանը կմեկնեն Սերբիա` միջազգային եզրափակչին մասնակցելու համար: “ԱրմենՏել” ընկերությունը հատուկ մրցականկներ է հանձնել հաղթող թիմին եւ հրավիրել ճանաչողական այցի Beeline-ի գրասենյակում:
2009/2010թթ. skills@works մրցույթի կազմակերպիչներն են British Council-ի երեւանյան գրասենյանկը, “Հայաստանի պատանի նվաճումներ” կազմակերպությունը, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունն ու “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ):

10:18 | 12.10.09 | Новости | 4758
Ереван /Медиамакс/. 9-10 октября в Цахкадзоре состоялся национальный полуфинал и церемония награждения победителей конкурса skills@works «Навыки в работе».
Как сообщает агентство Медиамакс, по мнению гендиректора компании «АрменТел» Игоря Климко, конкурс представляет большую ценность не только в плане содействия образованию, но и тем, что он «дает возможность взрослым взглянуть на жизнь под другим, свежим углом, подзарядиться энергией молодых и научиться нестандартному мышлению».
Игорь Климко выразил удовлетворение сотрудничеством частного сектора и государства, которые выступают партнерами в формировании «яркого будущего Армении». Гендиректор «АрменТела» добавил, что компания будет последовательна в своей политике по содействию развитию образования в республике.
Победители национального конкурса отправятся в Сербию весной 2010 года для участия в международном финале конкурса. Компания «АрменТел» вручила специальные призы команде победителей и пригласила ее на ознакомительный тур в Beeline.
Организаторами конкурса skills@works 2009/2010 гг. в Армении выступают ереванский офис British Council, организация «Юношеские достижения Армении», министерство образования и науки Армении и компания «Арментел» (бренд Beeline).