12:45 | 05.11.09 | Նորություններ | 5045
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը այսօր պաշտոնապես հայտարարել է հայաստանյան շուկա մուտք գործելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում France Telecom խմբի նախագահ Դիդյե Լոմբարդն ասել է, որ Հայաստանում Orange-ը շեշտը դնելու է նորարարությունների վրա: Նա հիշեցրել է, որ France Telecom-ն ունի բազմաթիվ գիտահետազոտական կենտրոններ, որոնք ամեն տարի պատենտավորում են 200 մշակում:
France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանթին ասել է, որ Orange Armenia-ն հատուկ ուշադրություն է դարձնելու Հայաստանում լայնաշերտ ինտերնետի զարգացմանը: Նա ընդգծել է, որ Orange-ի համագործակցությունը Apple-ի, Nokia-ի, Google-ի եւ այլ համաշխարհային բրենդերի հետ կնպաստի այդ խնդրի լուծմանը:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ այսօր ընկերության 2G եւ 3G+ ցանցերը հասանելի են ՀՀ բնակչության 83 տոկոսին եւ գործում են Հայաստանի 500 քաղաքներում եւ գյուղերում:
“Այսօր արդեն մենք կարող ենք հայտարարել, որ ունենք ամենամեծ 3G+ ցանցը Հայաստանում”,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Այս շաբաթ Երեւանում կբացվեն Orange-ի 13, իսկ մարզերում` 25 խանութներ: Կգործարկվեն նաեւ վաճառքի 1500 կետեր:
Բրունո Դյութուան հայտնել է, որ նոյեմբերի 4-ի դրությամբ www.orangearmenia.am կայքի այցելուները գրանցել են 70 հազար հեռախոսահամարներ, որոնք կարելի է ակտիվացնել մեկ ամսվա ընթացքում` այցելելով Orange-ի ցանկացած խանութ:

Вице-президент France Telecom Олаф Суанти
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор Orange Armenia сегодня официально объявил о выходе на рынок Армении.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, президент группы France Telecom Дидье Ломбар (Didier Lombard) сказал, что в Армении Orange будет делать ставку на инновациии. Он напомнил, что France Telecom имеет множество научно-исследовательских центров, которые ежегодно патентуют до 200 разработок.
Вице-президент France Telecom Олаф Суанти (Olaf Swantee) сказал, что Orange Armenia будет уделять особое внимание развитию в Армении широкополосного интернета. Он подчеркнул, что партнерство Orange c Apple, Nokia, Google и другими мировыми брендами будет способствовать решению этой задачи.
Генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа (Bruno Duthoit) сказал, что сегодня 2G и 3G+ сеть компании доступна 83 % населения Армении и действует в 500 городах и селах Армении.
«Уже сегодня мы можем заявить о том, что у нас самая большая 3G+ сеть в Армении», - сказал Бруно Дютуа.
На этой неделе в Ереване откроются 13 магазинов Orange, а в регионах будут действовать 25 магазинов оператора. Также будут действовать 1.500 точек продаж.
Бруно Дютуа сообщил, что по состоянию на 4 ноября на сайте www.orangearmenia.am пользователи зарезервировали 70 тысяч телефонных номеров, которые можно будет активизировать в течение месяца, посетив любой из магазинов Orange.