12:45 | 05.11.09 | Նորություններ | 5045
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը այսօր պաշտոնապես հայտարարել է հայաստանյան շուկա մուտք գործելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում France Telecom խմբի նախագահ Դիդյե Լոմբարդն ասել է, որ Հայաստանում Orange-ը շեշտը դնելու է նորարարությունների վրա: Նա հիշեցրել է, որ France Telecom-ն ունի բազմաթիվ գիտահետազոտական կենտրոններ, որոնք ամեն տարի պատենտավորում են 200 մշակում:
France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանթին ասել է, որ Orange Armenia-ն հատուկ ուշադրություն է դարձնելու Հայաստանում լայնաշերտ ինտերնետի զարգացմանը: Նա ընդգծել է, որ Orange-ի համագործակցությունը Apple-ի, Nokia-ի, Google-ի եւ այլ համաշխարհային բրենդերի հետ կնպաստի այդ խնդրի լուծմանը:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ այսօր ընկերության 2G եւ 3G+ ցանցերը հասանելի են ՀՀ բնակչության 83 տոկոսին եւ գործում են Հայաստանի 500 քաղաքներում եւ գյուղերում:
“Այսօր արդեն մենք կարող ենք հայտարարել, որ ունենք ամենամեծ 3G+ ցանցը Հայաստանում”,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Այս շաբաթ Երեւանում կբացվեն Orange-ի 13, իսկ մարզերում` 25 խանութներ: Կգործարկվեն նաեւ վաճառքի 1500 կետեր:
Բրունո Դյութուան հայտնել է, որ նոյեմբերի 4-ի դրությամբ www.orangearmenia.am կայքի այցելուները գրանցել են 70 հազար հեռախոսահամարներ, որոնք կարելի է ակտիվացնել մեկ ամսվա ընթացքում` այցելելով Orange-ի ցանկացած խանութ:

12:45 | 05.11.09 | News | 5091
Mediamax reports that, speaking at a news conference in Yerevan today, President of France Telecom Group Didier Lombard stated that Orange will stake on innovations in Armenia. He reminded that France Telecom possesses many scientific-research centers, which annually patent up to 200 products.
Vice-President of France Telecom Olaf Swantee stated that Orange Armenia will pay special attention to development of broadband internet in Armenia. He stressed that Orange’s partnership with Apple, Nokia, Goggle and other brands will contribute to dealing with this task.
General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit stated that today the company’s 2G and 3G+ network is already available for 83% of Armenia’s population and operates in 500 towns and villages of Armenia.
“Already today we can state that we have the widest 3G+ network in Armenia”, Bruno Duthoit stated.
13 Orange stores will open in Yerevan this week, and 25 stores, belonging to the operator, will function in the regions. 1.500 sales outlets will also operate.
Bruno Duthoit informed that as of November 4, users registered 70 thousand telephone numbers at www.orangearmenia.am website. The numbers may be activated within a month. To do that, one should visit any of Orange stores.