17:18 | 24.11.09 | Նորություններ | 4405
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ֆիքսված կապի օպերատորների միջեւ փոխկապակցման առաջին համաձայնագրերը կարող են ստորագրվել մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր ասել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը:
“Ֆիքսված կապի օպերատորների միջեւ փոխկապակցման համաձայնագրերի ստորագրումը գտնվում է վերջնական փուլում, եւ մնում է լուծել գնագոյացման հետ կապված մի շարք խնդիրներ”,- ասել է Գեւորգ Գեւորգյանը:
Ապասվում է, որ ՀՀ կապի շուկայում մի քանի ընկերություններ առաջիկայում կսկսեն մատուցել ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ` տարբեր տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ: Ներկայումս ֆիքսված /լարային/ կապի ծառայություններ Հայաստանում մատուցում է միայն “ԱրմենՏել” ընկերությունը:

17:18 | 24.11.09 | News | 4067
Yerevan /Mediamax/. First agreements on interconnection among fixed connection operators may be signed by the end of the year.
Mediamax reports that the Head of Telecommunication Department of the Public Services Regulatory Committee (PSRC) Gevorg Gevorgyan said this today.
“Reaching agreements on interconnection among fixed connection operators is at its final stage and they only need to solve a number of issues, related to price formation”, Gevorg Gevorgyan stated.
It is expected that a few companies will start rendering fixed landline telephone connection services in the Armenian market with the use of various technologies in the nearest future. At present, only “ArmenTel” Company provides services of fixed (landline) connection in Armenia.