17:18 | 24.11.09 | Նորություններ | 4405
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ֆիքսված կապի օպերատորների միջեւ փոխկապակցման առաջին համաձայնագրերը կարող են ստորագրվել մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր ասել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը:
“Ֆիքսված կապի օպերատորների միջեւ փոխկապակցման համաձայնագրերի ստորագրումը գտնվում է վերջնական փուլում, եւ մնում է լուծել գնագոյացման հետ կապված մի շարք խնդիրներ”,- ասել է Գեւորգ Գեւորգյանը:
Ապասվում է, որ ՀՀ կապի շուկայում մի քանի ընկերություններ առաջիկայում կսկսեն մատուցել ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ` տարբեր տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ: Ներկայումս ֆիքսված /լարային/ կապի ծառայություններ Հայաստանում մատուցում է միայն “ԱրմենՏել” ընկերությունը:

17:18 | 24.11.09 | Новости | 4396
Ереван /Медиамакс/. Первые соглашения об интерконнекте между фиксированными операторами могут быть подписаны до конца текущего года.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня руководитель телекоммуникационного управления Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Геворг Геворгян.
«Достижение соглашений об интерконнекте между фиксированными операторами находится на завершающей стадии и осталось разрешить ряд вопросов, связанных с ценообразованием», - сказал Геворг Геворгян.
Ожидается, что несколько компаний начнет оказывать в ближайшее время услуги фиксированной телефонной связи на рынке Армении с использованием различных технологий. В настоящее время услуги фиксированной (проводной) связи в Армении предоставляет только компания «АрменТел».