15:40 | 30.11.09 | Նորություններ | 4652
“Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում վաճառքի ամենամյա ծավալը նախատեսվում է հասցնել 15 հազարի
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը բանակցություններ է վարում Intel եւ Samsung ընկերությունների հետ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրին մասնակցելու ուղղությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանն այսօր ասել է, որ երեք ինտերնետ-պրովայդերներ եւ ՀՀ մի քանի առեւտրային բանկեր եւս ծրագրին մասնակցելու պատրաստակամություն են հայտնել: Նրա խոսքերով, ծրագրի փորձնական փուլի ընթացքում իրացվել է 1500 համակարգիչ նախատեսված 500-ի փոխարեն:
Բագրատ Ենգիբարյանն ասել է, որ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում համակարգիչների վաճառքի ամենամյա ծավալը նախատեսվում է հասցնել 15 հազարի:

15:40 | 30.11.09 | Новости | 4702
В рамках программы «Компьютер для всех» ежегодный объем продаж планируется довести до 15 тыс. компьютеров
Ереван /Медиамакс/. Фонд «Инкубатор предприятий» ведет переговоры с компаниями Intel и Samsung об участии в программе «Компьютер для всех».
Как сообщает Медиамакс, директор Фонда Баграт Енгибарян сказал сегодня, что три интернет-провайдера и несколько коммерческих банков Армении также выразили готовность принять участие в программе. По его словам, в ходе пилотного этапа программы было реализовано 1500 компьютеров будет запланированных 500.
Баграт Енгибарян сказал, что в рамках программы «Компьютер для всех» ежегодный объем продаж планируется довести до 15 тыс. компьютеров.