15:40 | 30.11.09 | Նորություններ | 4652
“Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում վաճառքի ամենամյա ծավալը նախատեսվում է հասցնել 15 հազարի
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը բանակցություններ է վարում Intel եւ Samsung ընկերությունների հետ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրին մասնակցելու ուղղությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանն այսօր ասել է, որ երեք ինտերնետ-պրովայդերներ եւ ՀՀ մի քանի առեւտրային բանկեր եւս ծրագրին մասնակցելու պատրաստակամություն են հայտնել: Նրա խոսքերով, ծրագրի փորձնական փուլի ընթացքում իրացվել է 1500 համակարգիչ նախատեսված 500-ի փոխարեն:
Բագրատ Ենգիբարյանն ասել է, որ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում համակարգիչների վաճառքի ամենամյա ծավալը նախատեսվում է հասցնել 15 հազարի:

15:40 | 30.11.09 | News | 4674
Yerevan /Mediamax/. “Enterprise Incubator Foundation” is in process of talks with Intel and Samsung companies on participation in “Computer for All” program.
Mediamax reports that the Director of the Foundation Bagrat Yengibaryan stated today that three internet providers and a few commercial banks in Armenia have also expressed readiness to participate in the program. According to him, at the pilot stage of the program, 1500 computers were sold instead of planned 500.
Bagrat Yengibaryan stated that within the framework of “Computer for All” program, they plan to make the annual sales volume reach up to 15 thousand computers.