15:30 | 21.12.09 | Նորություններ | 5224
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորի եւ “Մեդիամաքս” լրատվական գործակալության ղեկավարներն այցելեցին Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոց եւ սաներին նվիրեցին երաժշտական գործիքներ:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դպրոցին նվիրեց 8 ջութակ, 2 ֆլեյտա, ինչպես նաեւ մեկական սոպրանո սաքսոֆոն եւ սինթեզատոր: “Մեդիամաքսը” եւս ունեցավ իր համեստ ներդրումը` դպրոցին նվիրելով երկու կիթառ:
Համատեղ այցելությունը կայացավ “Ռոքն օգնում է Հայաստանին/Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին” (Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock) նախագծի շրջանակներում, որն իրականացնում են ՙՄեդիամաքս՚ գործակալությունը եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը` ՀՀ Նախագահի բարձր հովանու ներքո: Նախագծի շրջանակներում միջոցներ են հավաքագրվում տնակային պայմաններում գործող Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցման նպատակով:
Ս.թ. դեկտեմբերի 4-ին կայացած մամլո ասուլիսում “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու ՙՄեդիամաքսի՚ տնօրեն Արա Թադեւոսյանը հայտարարեցին, որ Deep Purple աշխարհահռչակ ռոք-խմբի մենակատար Իէն Գիլանը Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ 2010թ. մարտի 26-ին եւ 27-ին Երեւանում հանդես կգա բարեգործական երկու համերգով: Համերգների գլխավոր հովանավորն է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը, ինչի շնորհիվ ամբողջ հասույթը կուղղվի Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցմանը:
“Մեր նպատակն է օգնել այս դպրոցի վերակառուցմանը: Գիտակցում ենք, որ դա այնպիսի գործընթաց է, որը կպահանջի զգալի ջանքեր եւ ժամանակ: Այդ պատճառով, քանի դեռ ճանապարհի սկզբին ենք, որոշեցինք Նոր տարվա շեմին մի փոքրիկ նվեր մատուցել դպրոցի երեխաներին: Հուսով ենք, որ երաժշտական նոր գործիքները կնպաստեն, որպեսզի սաներն առավել հաճույքով զբաղվեն երաժշտությամբ եւ դրսեւորեն իրենց ներուժը”,- ասաց “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
“Մենք ուզում ենք այս դպրոցը վերակառուցված տեսնել: Այդ նպատակի շուրջ են համախմբվել Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատոր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը, համաշխարհային մեծության աստղ Իէն Գիլանը եւ ավստրալիական Do Something-ը: Վստահ եմ, որ կհասնենք մեր նպատակին, եւ երեխաները վերջապես դուրս կգան այս տնակներից: Իսկ մինչեւ դա իրականություն դառնա, փորձելու ենք ամեն կերպ աջակցել դպրոցին: Այսօրվա միջոցառումն առաջին քայլն է”,- ասաց “Մեդիամաքսի” տնօրեն Արա Թադևոսյանը:

15:30 | 21.12.09 | Новости | 5225
Ереван /Медиамакс/. Сегодня руководители мобильного оператора «ВиваСелл-МТС» и информационного агентства «Медиамакс» посетили музыкальную школы N 6 в Гюмри и подарили ученикам музыкальные инструменты.
Генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян подарил школе 8 скрипок, 2 флейты, сопрано-саксофон и синтезатор. «Медиамакс» также внес свой скромный вклад, подарив школе 2 гитары.
Совместный визит состоялся в рамках проекта «Рок помогает Армении/Армения благодарна року» (Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock), который реализуют «Медиамакс» и австралийская организация Do Something под патронажем Президента Армении. Целью проекта является сбор средств для восстановления музыкальной школы N 6 в Гюмри, расположенной во временных постройках.
На пресс-конференции 4 декабря с.г. гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян и директор «Медиамакс» Ара Тадевосян объявили, что вокалист Deep Purple Иэн Гиллан выступит 26 и 27 марта 2010 года с двумя благотворительными концертами в Ереване - совместно с Филармоническим оркестром Армении. «ВиваСелл-МТС» является генеральным спонсором этих концертов, благодаря чему вся выручка будет направлена на реконструкцию музыкальной школы N 6 в Гюмри.
«Нашей целью является помочь реконструкции этой школы. При этом мы понимаем, что данный процесс потребует усилий и определенного времени. Поскольку мы пока находимся в начале пути, то решили сделать небольшой подарок ученикам школы накануне Нового Года. Надеюсь, новые инструменты позволят детям заниматься музыкой с большим увлечением», - сказал генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
«Мы хотим видеть эту школы восстановленной. Вокруг этой цели объединили свои усилия «ВиваСелл-МТС», такая звезда как Иэн Гиллан, австралийская Do Something. Уверен, что мы достигнем этой цели, и дети наконец расстанутся с этими домиками. А пока это не стало реальностью, мы будем пытаться всячески содействовать школе. Сегодняшнее мероприятие - первый шаг на этом пути», - сказал директор «Медиамакс» Ара Тадевосян.