15:30 | 21.12.09 | Նորություններ | 5224
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորի եւ “Մեդիամաքս” լրատվական գործակալության ղեկավարներն այցելեցին Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոց եւ սաներին նվիրեցին երաժշտական գործիքներ:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դպրոցին նվիրեց 8 ջութակ, 2 ֆլեյտա, ինչպես նաեւ մեկական սոպրանո սաքսոֆոն եւ սինթեզատոր: “Մեդիամաքսը” եւս ունեցավ իր համեստ ներդրումը` դպրոցին նվիրելով երկու կիթառ:
Համատեղ այցելությունը կայացավ “Ռոքն օգնում է Հայաստանին/Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին” (Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock) նախագծի շրջանակներում, որն իրականացնում են ՙՄեդիամաքս՚ գործակալությունը եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը` ՀՀ Նախագահի բարձր հովանու ներքո: Նախագծի շրջանակներում միջոցներ են հավաքագրվում տնակային պայմաններում գործող Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցման նպատակով:
Ս.թ. դեկտեմբերի 4-ին կայացած մամլո ասուլիսում “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու ՙՄեդիամաքսի՚ տնօրեն Արա Թադեւոսյանը հայտարարեցին, որ Deep Purple աշխարհահռչակ ռոք-խմբի մենակատար Իէն Գիլանը Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ 2010թ. մարտի 26-ին եւ 27-ին Երեւանում հանդես կգա բարեգործական երկու համերգով: Համերգների գլխավոր հովանավորն է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը, ինչի շնորհիվ ամբողջ հասույթը կուղղվի Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցմանը:
“Մեր նպատակն է օգնել այս դպրոցի վերակառուցմանը: Գիտակցում ենք, որ դա այնպիսի գործընթաց է, որը կպահանջի զգալի ջանքեր եւ ժամանակ: Այդ պատճառով, քանի դեռ ճանապարհի սկզբին ենք, որոշեցինք Նոր տարվա շեմին մի փոքրիկ նվեր մատուցել դպրոցի երեխաներին: Հուսով ենք, որ երաժշտական նոր գործիքները կնպաստեն, որպեսզի սաներն առավել հաճույքով զբաղվեն երաժշտությամբ եւ դրսեւորեն իրենց ներուժը”,- ասաց “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
“Մենք ուզում ենք այս դպրոցը վերակառուցված տեսնել: Այդ նպատակի շուրջ են համախմբվել Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատոր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը, համաշխարհային մեծության աստղ Իէն Գիլանը եւ ավստրալիական Do Something-ը: Վստահ եմ, որ կհասնենք մեր նպատակին, եւ երեխաները վերջապես դուրս կգան այս տնակներից: Իսկ մինչեւ դա իրականություն դառնա, փորձելու ենք ամեն կերպ աջակցել դպրոցին: Այսօրվա միջոցառումն առաջին քայլն է”,- ասաց “Մեդիամաքսի” տնօրեն Արա Թադևոսյանը:

15:30 | 21.12.09 | News | 5223
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian gifted 8 violins, 2 flutes, as well as one soprano saxophone and an electric keyboard. Mediamax also made its modest contribution by presenting the school with two guitars.
The joint visit took place within the framework of “Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock” project, which is realized by Mediamax and Australian “Do Something” organization under Armenian President’s high patronage. Within the framework of the project, fundraising is realized for reconstructing Gyumri music school N6, which functions in shelters.
On December 4, 2009, during the joint press conference presided by VivaCell-MTS General Manager and Mediamax Director Ara Tadevosyan, it was announced that the frontman of Deep Purple Ian Gillan is going to give charitable concerts to the accompaniment of the Philharmonic Orchestra of Armenia on March 26 and 27, 2010 in Yerevan. VivaCell-MTS is the general sponsor of the concerts. This fact will allow using the entire proceeds from the concerts for reconstructing Gyumri music school N6.
“We aim at helping reconstruct this school. At the same time, we realize that this is a process, which will require efforts and some time. This is why, as long as we are at the start of this path, we decided to present a small gift to the school children on the threshold of the New Year. I hope that the new instruments will help them study music with greater joy”, said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
“We want to see this school reconstructed. VivaCell-MTS, a great star, such as Ian Gillan, and Australian “Do Something” have gotten united around this goal. I am sure that we will succeed in this and children will finally leave these shelters. And before this comes true, we will try to assist the school in any possible way, and today’s event is the first step”, said Mediamax Director Ara Tadevosyan.