11:48 | 06.03.10 | Նորություններ | 5007
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մարտի 1-ից 5-ը “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի կոմերցիոն վարչության վաճառքների, մարքեթինգի և հաղորդակցման բաժինների ներկայացուցիչներն ինտերակտիվ դասընթացներ անցկացրեցին հայաստանյան բուհերի ուսանողների համար՝ ընկերության գործունեության սկզբունքների մասին տեղեկացվածության բարձրացման նպատակով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրեցին “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, դասընթացների ընթացքում ուսանողները ծանոթացան ընկերության ռազմավարական մարքեթինգի կառավարման, մարքեթինգային ուսումնասիրությունների, հետվճարային և կանխավճարային ապրանքների մշակման, ապրանքների և ծառայությունների գովազդի և խթանման, կորպորատիվ վաճառքների, առաքման ուղիների և հատուկ հաճախորդների հետ աշխատանքի, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության տեսության և կիրառման, ինչպես նաեւ հասարակության հետ կապերի, մասնավորապես` կորպորատիվ հաղորդակցություն և հեղինակության  կառավարման հետ:
Դասընթացների ընթացքում “ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մասնագետները գործնական օրինակներ էին օգտագործում ընկերության փորձից: Մարթեքինգի մասնագետների օգնությամբ ուսանողները ստեղծեցին հատուկ` “Ուսանող” սակագնային փաթեթը:
Ինչպես ուսանողներին ավարտական վկայականներ հանձնելու արարողության ընթացքում նշեց “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, բոլոր  գործատուներն անխտիր ցանկանում են, որ իրենց մոտ աշխատեն բիզնեսի և տեխնոլոգիաների ոլորտում հմտություններ ունեցող մարդիկ:
“Ապագայում, երբ հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաներն ավելի զարգացած լինեն, կսկսվի ավելի շատ զգացվել տեխնոլոգիաներին տիրապետող երիտասարդների պահանջարկը, ովքեր և կդառնան գործարարության ոլորտում ապագայի առաջնորդներ”, - ասաց Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:48 | 06.03.10 | Новости | 5006
Ереван/Медиамакс/. С 1 по 5 марта представители отделов продаж, маркетинга и коммуникаций «ВиваСелл-МТС» провели интерактивные курсы для студентов армянских вузов с целью повышения их осведомленности о принципах деятельности компании.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «ВиваСелл-МТС», в ходе курсов студенты ознакомились со стратегическим маркетинговым управлением, маркетинговыми исследованиями, разработкой предоплатных и постоплатных продуктов, рекламой и продвижением товаров и услуг, корпоративными продажами, путями доставки и работой с особыми клиентами, теорией и применением корпоративной социальной ответственности, связями с общественностью.
В ходе занятий специалисты «ВиваСелл-МТС» приводили практические примеры из опыта компании. При помощи специалистов по маркетингу сотового оператора студенты создали специальный тарифный план «студент».
Как отметил на церемонии вручения сертификатов участникам курсов гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян, все работодатели желают, чтобы у них работали люди, имеющие навыки в сфере бизнеса и маркетинга.
«В будущем, когда телекоммуникационные технологии станут еще более развитыми, спрос на молодеж, владеющую технологиями, еще более увеличится», - сказал Ральф Йирикян.