17:01 | 15.03.10 | Նորություններ | 4948
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է Ռուսաստան, ԱՄՆ եւ Կանադա զանգերի սակագների իջեցման մասին “Հայերի Աշխարհ” ծառայության շրջանակներում:
Մարտի 15-ից դեպի Կանադայի եւ ԱՄՆ-ի ֆիքսված եւ բջջային ցանցեր ելքային զանգի մեկ րոպեի սակագինը 13.99 դրամ է` նախկին 24 դրամի փոխարեն, իսկ դեպի Ռուսաստանի ցանցեր` 29.99 դրամ` նախկին 49 դրամի փոխարեն (բացի Մոսկվայից եւ Սանկտ Պետերբուրգից): Դեպի Մոսկվա եւ Սանկտ Պետերբուրգ ելքային զանգի մեկ րոպեի սակագինը 24 դրամ է:
“Միջազգային զանգերի սակագների նվազեցումը մեր ընկերության արդյունավետ սակագնային քաղաքականության արդյունքն է, որը հնարավոր է դարձնում մատչելի եւ որակյալ շփումը ոչ միայն Հայաստանում այլեւ նրա սահմաններից դուրս”,- նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Հայերի Աշխարհ” ծառայությունը թույլ է տալիս Beeline-ի ֆիքսված եւ շարժական կապի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդներին զանգահարել աշխարհի բոլոր երկրներ ինտերնետ-հեռախոսակապի (VoIP) սակագներով: Միջազգային զանգ կատարելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *88* (00) (երկրի կոդ) (քաղաքի կոդ) (բաժանորդի հեռախոսահամար):
Ծառայության միջոցով իրականացված միջազգային զանգերի հաշիվն ընդգրկվելու է բաժանորդին ներկայացվող հեռախոսային ընդհանուր հաշվում: Բաժանորդի ցանկության դեպքում կարող է ներկայացվել զանգերի վերծանում, որտեղ “Հայերի Աշխարհ” ծառայության միջոցով իրականացված զանգերը կներկայացվեն առանձին:

Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark) reduced prices for calls to Russia, the USA and Canada within the framework of “World of Armenians” service.
Starting from March 15, the cost of one minute of outgoing call to landline and mobile numbers of the USA and Canada make 13.99 AMD, instead of previous 24 AMD, and to numbers in Russia – 29.99 AMD, instead of previous 49 AMD (except for Moscow and Saint Petersburg). The cost of one minute of outgoing call to Moscow and Saint Petersburg makes 24 AMD.
“Reduction in tariffs for international connection is a result of the company’s efficient tariff policy, due to which our subscribers have the chance to use quality and affordable connection not only on the territory of the country, but also abroad”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated.
“World of Armenians” service allows individual subscribers of Beeline landline and mobile connection making international calls to all countries of the world by means of VoIP telephony. Before making the international call, the subscriber should dial 88 (00) (country code) (prefix) (the subscriber’s number).
The bill for international calls, made with the use of this service, enters the subscriber’s general bill for telephone connection use. Depending on the wish of the subscriber, specification of calls is provided, where all calls, made by means of “World of Armenians” service, are indicated by a separate line.