15:17 | 17.03.10 | Նորություններ | 6049
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) Հայաստանում հեռահաղորդակցության  ծառայություններ մատուցող առաջին օպերատորն է, որը միացել է Եվրոպական մագիստրալ ինտերնետ ցանցին (backbone) «Caucasus Cable System» կաբելային համակարգի միջոցով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, այդ ուղղությունն ամբողջովին անկախ է եւ, ի լրումն առկա երեքին, կդառնա «ԱրմենՏել»-ի մուտքն ինտերնետ ապահովող նոր մայրուղի:
«Մեր ենթակառուցվածքի միացումը նոր` չորրորդ ուղղությանը կապի արտաքին ուղիների դիվերսիֆիկացմանն ուղղված ռազմավարության մի մասն է կազմում: Մեզ` որպես կապի միասնական օպերատորի, դա հնարավորություն է ընձեռում ոչ միայն բարձրացնել մեր կողմից մատուցվող ինտերնետի, այլ նաեւ միջազգային հեռախոսակապի որակը»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նոր մայրուղին անցնում է Սեւ ծովի հատակով, իսկ Եվրոպական մագիստրալ ինտերնետ ցանցին միանում է Բուլղարիայի տարածքում:

15:17 | 17.03.10 | Новости | 6022
Ереван/Медиамакс/. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) стал первым оператором телекоммуникационных услуг в Армении, подключившимся к Европейской магистральной Интернет сети (backbone) посредством кабельной системы «Caucasus Cable System».
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, данное направление является полностью независимым и, в дополнение к трем существующим, станет новой магистралью, обеспечивающей «АрменТел» выходом в Интернет.
«Подключение нашей инфраструктуры к четвертому независимому каналу - часть нашей стратегии по диверсификации внешних каналов связи. Нам, как единому оператору связи, это позволит улучшить качество не только интернета, но и международной телефонной связи»,- отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Новая магистраль проходит по дну Черного моря и присоединяется к Европейской магистральной Интернет сети на территории Болгарии.