15:17 | 17.03.10 | Նորություններ | 6049
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) Հայաստանում հեռահաղորդակցության  ծառայություններ մատուցող առաջին օպերատորն է, որը միացել է Եվրոպական մագիստրալ ինտերնետ ցանցին (backbone) «Caucasus Cable System» կաբելային համակարգի միջոցով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, այդ ուղղությունն ամբողջովին անկախ է եւ, ի լրումն առկա երեքին, կդառնա «ԱրմենՏել»-ի մուտքն ինտերնետ ապահովող նոր մայրուղի:
«Մեր ենթակառուցվածքի միացումը նոր` չորրորդ ուղղությանը կապի արտաքին ուղիների դիվերսիֆիկացմանն ուղղված ռազմավարության մի մասն է կազմում: Մեզ` որպես կապի միասնական օպերատորի, դա հնարավորություն է ընձեռում ոչ միայն բարձրացնել մեր կողմից մատուցվող ինտերնետի, այլ նաեւ միջազգային հեռախոսակապի որակը»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նոր մայրուղին անցնում է Սեւ ծովի հատակով, իսկ Եվրոպական մագիստրալ ինտերնետ ցանցին միանում է Բուլղարիայի տարածքում:

15:17 | 17.03.10 | News | 6005
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark) became the first operator of telecommunication services in Armenia, which got connected to the European backbone internet network by means of “Caucasus Cable System”.
Mediamax was informed in the press service of the company today that this direction is fully independent and, in addition to the existing three, will become a new main, providing “ArmenTel” with internet exit.
“Connection of our infrastructure to the fourth international channel is a part of our strategy on diversifying external connection channels. We, as a united connection operator, will have the chance to improve the quality of not only internet, but also international telephone connection”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
The new main goes through the bottom of the Black Sea and connects to the European backbone internet network on the territory of Bulgaria.