13:53 | 30.03.10 | Նորություններ | 5280
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում բացվվել է ԱՊՀ-ում ծրագրային ապահովման խոշորագույն դիստրիբյուտոր MONT ընկերության ներկայացուցչությունը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, շնորհանդեսի ընթացքում ընկերության փոխնախագահ Իվան Երմակովը վստահություն է հայտնել, որ ընկերության 20-ամյա աշխատանքային փորձը նոր խթան կհաղորդի ՀՀ IT-հատվածի զարգացմանը եւ թույլ կտա երկրում ստեղծել ծրագրային ապահովման քաղաքակիրթ շուկա:
MONT-ի բիզնեսի զարգացման տնօրեն Ալեքսանդր Գուշչինը տեղեկացրել է, որ ընկերությունն ունի ավելի քան 4000 գործընկեր եւ Ռուսաստանում ու ԱՊՀ-ում ծրագրային ապահովման ամենալայն տեսականին:
Բացի Ռուսաստանից, ընկերությունը գործում է նախկին ԽՍՀՄ 6 երկրներում (ներառյալ Վրաստանն ու Ադրբեջանը):
Ալեքսանդր Գուշչինը նշել է, որ ընկերությունը պարբերաբար անցկացնում է գործընկերների ուսուցման սեմինարներ եւ պատրաստ է բիզնեսի առաջխաղացման գործում աջակցել նաեւ ծրագրային ապահովման հայ արտադրողներին: MONT-ի բիզնեսի զարգացման տնօրենը հայտնել է, որ ընկերության հետ համագործակցությունը հնարավոր է ինչպես վերջնական սպառողի համար ապրանքատեսակների, այնպես էլ համակարգչային տեխնիկա արտադրողների համար ծրագրային ապահովման ОЕМ տարբերակների մատակարարման ոլորտում:
«Հայաստանում մենք մտադիր ենք նաեւ առաջարկել Microsoft-ի ծրագրային ապահովումը վարձակալության հանձնելու մեր նոր ծառայությունը, որը, կարծում ենք, լայն պահանջարկ կունենա»,- ասել է Ալեքսանդր Գուշչինը:
Հայաստանում MONT-ի ներկայացուցչության ղեկավար Ռուբեն Եսայանը տեղեկացրել է, որ տեղական շուկայում ընկերությունը ներկայացնելու է Microsoft-ի, Symantec-ի, ABBYY-ի, Adobe-ի, ESET-ի, Kaspersky Labs-ի եւ այլ արտադրողների ծրագրային ապրանքատեսակները:

13:53 | 30.03.10 | Новости | 4978
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване открылось представительство компании MONT - крупнейшего в СНГ дистрибьютора программного обеспечения (ПО).
Как сообщает Медиамакс, выступая на презентации, вице-президент компании Иван Ермаков выразил уверенность, что 20-летний опыт работы компании даст новый импульс развитию IT-сектора Армении и позволит построить в стране цивилизованный рынок ПО.
Директор по развитию бизнеса MONT Александр Гущин сообщил, что компания имеет более 4000 партнеров и располагает самым широким ассортиментом ПО в России и СНГ.
Помимо России, компания работает в 6-ти странах бывшего СССР (включая Грузию и Азербайджан).
Александр Гущин отметил, что компания регулярно проводит семинары по обучению партнеров и готова помогать в продвижении бизнеса и армянским производителям программного обеспечения. Директор по развитию бизнеса MONT сообщил, что сотрудничество с компанией возможно как в области поставки продуктов для конечного потребления, так и ОЕМ-версий ПО для производителей компьютерной техники.
«В Армении мы намерены также предложить нашу новую услугу по сдаче в аренду программного обеспечения Microsoft, которая, думаем, будет пользоваться большим спросом», - сказал Александр Гущин.
Руководитель представительства MONT в Армении Рубен Есаян сообщил, что на местном рынке компания будет распространять программные продукты Microsoft, Symantec, ABBYY, Adobe, ESET, Kaspersky Labs и других производителей.