17:02 | 31.03.10 | Նորություններ | 4897
Երեւան/Մեդիամաքս/. Вееline-ը հայտարարել է Hi Line լայնաշերտ ինտերնետի ծառայության մատուցման աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, մարտի 31-ից ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի 25 քաղաքներում եւ ներառում է երկրի բոլոր մարզերը:
Մարտ ամսին այն քաղաքների ցանկը, որտեղ հասանելի Hi Line ծառայությունը, համալրվել է Վայք, Ջերմուկ, Թումանյան, Չարենցավան, Հրազդան, Արտաշատ եւ Նոյեմբերյան քաղաքներով:
«Վերջին ամսվա ընթացքում մենք ոչ միայն ընդգրկել ենք նոր քաղաքներ Hi Line ծառայության աշխարհագրության մեջ, այլեւ էականորեն ավելացրել ենք հնարավորություններն այն քաղաքներում, որտեղ ծառայությունն արդեն իսկ մատուցվում էր: Մենք համոզված ենք, որ մարզերի բնակչության համար ինտերնետի մատչելիությունը եւս մեկ քայլ է դեպի Հայաստանի տարածաշրջանների համաչափ եւ ներդաշնակ զարգացում»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որն ապահովում է արագ ինտերնետ-մուտք սովորական հեռախոսագծով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար:
Hi Line ծառայության միացման եւ սպասարկման հետ կապված հարցերով կարելի է զանգահարել 100 հեռախոսահամարով:

17:02 | 31.03.10 | Новости | 4866
Ереван/Медиамакс/. Beeline объявил о расширении географии предоставления услуги широкополосного интернета Hi Line.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, с 31 марта услуга доступна в 25 городах Армении и охватывает все регионы страны.
В марте в список городов, в которых доступна услуга Hi Line, вошли Вайк, Джермук, Туманян, Чаренцаван, Раздан, Арташат, Ноемберян.
«За последний месяц мы не только подключили услугу Hi Line в новых городах, но и существенно увеличили количество ADSL-портов в тех населенных пунктах, где услуга была доступна и раньше. Мы убеждены, что повышение уровня проникновения Интернета – это еще один шаг на пути к равномерному и гармоничному территориальному развитию Армении», - заявил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Услуга Hi Line основана на технологии ADSL, обеспечивающей высокоскоростной интернет-доступ по обычной телефонной линии, оставляя ее свободной для телефонных звонков.
По всем вопросам, связанным с подключением и обслуживанием услуги Hi Line, можно обращаться по номеру 100.