12:46 | 30.04.10 | Նորություններ | 4369
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի շարժական ինտերնետի 25-հազարերորդ բաժանորդը կմեկնի Ֆրանսիա` մասնակցելու Կաննի միջազգային կինոփառատոնի փակման արարողությանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր շնորհավորել է հոբելյանական բաժանորդ Արփինե Ավետիսյանին` նշելով, որ մրցանակը բաղկացած է երկու անձի համար Կաննում 5-աստղանի հյուրանոցի եւ ինքնաթիռի տոմսերից:
Orange ապրանքանիշը 10 տարի շարունակ հանդիսանում է Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր գործընկերը:
«Մենք սպասում էինք այս բաժանորդին: Այսօր մեր ընտանիքում տոն է, եւ մենք ուրախ ենք, որ «Ինտերնետ բոլորի համար» կարգախոսը իրականություն է դառնում Հայաստանում»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Ընկերության ղեկավարը տեղեկացրել է, որ վերջին շաբաթների ընթացքում ընկերությունն իրականացրել է 3G ցանցի ընդլայնման լայնածավալ աշխատանքներ, որոնք կշարունակվեն մայիսին: Բրունո Դյութուան ասել է, որ աշխատանքներից հետո Orange Armenia-ի 3G ցանցի թողունակությունը կկրկնապատկվի:

12:46 | 30.04.10 | Новости | 4293
Ереван/Медиамакс/. 25-тысячный абонент мобильного интернета Orange Armenia отправится во Францию на церемонию закрытия международного Каннского кинофестиваля.
Как сообщает агентство Медиамакс, гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа поздравил сегодня юбилейного абонента Арпине Аветисян, отметив, что приз состоит из авиабилетов и проживания в 5-звездочном отеле в Каннах на две персоны.
Бренд Orange на протяжении 10 лет является главным партнером Каннского кинофестиваля.
«Мы ждали этого абонента. Сегодня праздник в нашей семье, и мы рады, что девиз «Интернет для всех» становится реальностью в Армении», - сказал Брюно Дютуа.
Глава компании сообщил, что в течение последних недель компания осуществила широкомасштабные работы по расширению 3G-сети, которые будут продолжены и в мае. По итогам работ, сказал Бруно Дютуа, пропускаемость 3G-сети Orange Armenia увеличится вдвое.