14:19 | 17.05.10 | Նորություններ | 4973
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի սպասարկման կենտրոններում պաշտոնապես ներկայացվել են HTC-ի Android օպերացիոն համակարգով սմարթֆոնները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դեռեւս ներկայացվել են սմարթֆոնների երկու մոդելներ` HTC Tattoo եւ HTC Hero, որոնց սպասարկման երաշխիքային ժամկետը կազմում է 12 ամիս: Առաջիկայում կներկայացվեն նաեւ այլ մոդելներ: HTC Tattoo-ի գինը 135 հազ. դրամ է, իսկ HTC Hero-ինը` 195 հազ. դրամ:
Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է, որ HTC սմարթֆոնները «կապակցված» չեն «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի SIM-քարտերին:
Ինչպես նշել է Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ երկրներում HTC ընկերության տարածաշրջանային տնօրեն Անդրեյ Կորմիլցեւը, «ես վստահ եմ, որ Հայաստանում մեր ընկերությունը մեծամասամբ հաջողություն կունենա նաեւ մեր գործընկերոջ շնորհիվ, որի «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բրենդն այստեղ այդքան տարածված է»:
Նա ընդգծել է, որ HTC ընկերությունը հստակ գիտակցում է հայաստանյան շուկայում զարգացման հեռանկարները, սակայն դեռեւս վաղ է վաճառքի ցուցանիշներ կանխատեսել: Ինչ վերաբերում է Orange Armenia-ի խանութներում HTC սմարթֆոնների հայտնվելուն, ապա, Անդրեյ Կորմիլցեւի խոսքերով, Orange-ը HTC-ի գլոբալ գործընկերն է ամբողջ աշխարհում:
«Վերջերս մենք սկսեցինք Հայաստանում մեր սարքավորումների էպիզոդիկ վաճառքները, սակայն այժմ հայտարարում ենք հայաստանյան շուկա ռազմավարական մուտքի մասին` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության հետ»,- ասել է Անդրեյ Կորմիլցեւը:

Yerevan/Mediamax/. HTC smartphones on the platform of Android operational system are presented in “VivaCell-MTS” service centers.
Mediamax reports that General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian said this at a news conference today.
Two models of smartphones are yet presented – HTC Tattoo and HTC Hero. The warranty service term for those phones makes 12 months. In the nearest future other models will be presented as well. The cost of HTC Tattoo makes 135 thousand AMD, and HTC Hero – 195 thousand AMD.
Ralph Yirikian stressed that HTC smartphones are not “linked” to “VivaCell-MTS” SIM cards.
HTC Company Regional Director in Russia and CIS countries Andrey Kormiltsev noted “I am sure of our company’s success in Armenia in many respects due to our partner, whose “VivaCell-MTS” brand is popular here”.
He stressed that HTC Company has a clear understanding of developments in the Armenian market, however it is yet premature to forecast sales indices. Concerning appearance of HTC smartphones at the stores of Orange Armenia operator, according to Andrey Kormiltsev, Orange is the global partner of HTC in the world.
“Recently we started episodic sales of our devices in Armenia, however now we announce strategic entry to the market together with “VivaCell-MTS” company”, Andrey Kormiltsev stated.