16:39 | 10.06.10 | Նորություններ | 4743
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը այսօր գործարկել է Safe.beeline.am հատուկ տեղեկատվական ռեսուրսը` նվիրված բջջային խարդախության դեմ պայքարին:
Ինչպես կայքի շնորհանդեսին ասել է «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւը, Հայաստանը երկրորդ երկիրն է, որտեղ Beeline-ը գործարկել է բջջային խարդախությունից պաշտպանվելու տեղեկատվական ռեսուրս:
«ԱրմենՏել»-ի հաճախորդների սպասարկման ծառայության ղեկավար Բուրաստան Մովսիսյանը հայտնել է, որ Հայաստանում բջջային խարդախությունն իրականացվում է հիմնականում «Լիցքավորիր իմ հաշիվը» ծառայության եւ sms-խաղարկությունների միջոցով: Նա բաժանորդներին կոչ է արել խուսափել անծանոթ հեռախոսահամարներից եւ ծանոթանալ բջջային խարդախությունից պաշտպանվելու հիմնական կանոններին:
«ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ Safe.beeline.am կայքը գործարկվել է «Բջջային գրագիտություն» ծրագրի շրջանակներում: Նրա խոսքերով, ընկերությունն իր բաժանորդներին առաջարկում է նաեւ օգտվել անվճար խորհրդատվությունից` զանգահարելով 06-06-555 հեռախոսահամարով, որի օգնությամբ կարելի է ծանոթանալ բջջային խարդախության տեսակների ու դրանցից պաշտպանվելու վերաբերյալ առավել արդիական տեղեկատվության:

16:39 | 10.06.10 | Новости | 4729
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» запустила сегодня специальный информационный ресурс Safe.beeline.am, посвященный борьбе с мобильным мошенничеством.
Как сообщил на презентации руководитель службы по связям с общественностью ОАО «ВымпелКом» в странах СНГ Артем Минаев, Армения стала второй страной, где Beeline задействовал информационный ресурс по защите от мобильного мошенничества.
Руководитель Службы обслуживания клиентов «АрменТел» Бурастан Мовсесян сообщила, что в Армении мобильное мошенничество осуществляется в основном с использованием услуги «Пополни мой счет» и sms-розыгрышей. Она призвала абонентов воздерживаться от контактов с незнакомыми телефонными номерами и ознакомиться с основными правилами защиты от мобильного мошенничества.
Руководитель Службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян сказала, что сайт Safe.beeline.am запущен в рамках программы «Мобильная грамотность». По ее словам, компания также предлагает своим абонентам  воспользоваться бесплатной консультацией, позвонив по номеру 06-06-555, с помощью которого можно ознакомиться с наиболее актуальной информацией о типах мобильного мошенничества и способах защиты от них.