16:39 | 10.06.10 | Նորություններ | 4743
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը այսօր գործարկել է Safe.beeline.am հատուկ տեղեկատվական ռեսուրսը` նվիրված բջջային խարդախության դեմ պայքարին:
Ինչպես կայքի շնորհանդեսին ասել է «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւը, Հայաստանը երկրորդ երկիրն է, որտեղ Beeline-ը գործարկել է բջջային խարդախությունից պաշտպանվելու տեղեկատվական ռեսուրս:
«ԱրմենՏել»-ի հաճախորդների սպասարկման ծառայության ղեկավար Բուրաստան Մովսիսյանը հայտնել է, որ Հայաստանում բջջային խարդախությունն իրականացվում է հիմնականում «Լիցքավորիր իմ հաշիվը» ծառայության եւ sms-խաղարկությունների միջոցով: Նա բաժանորդներին կոչ է արել խուսափել անծանոթ հեռախոսահամարներից եւ ծանոթանալ բջջային խարդախությունից պաշտպանվելու հիմնական կանոններին:
«ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ Safe.beeline.am կայքը գործարկվել է «Բջջային գրագիտություն» ծրագրի շրջանակներում: Նրա խոսքերով, ընկերությունն իր բաժանորդներին առաջարկում է նաեւ օգտվել անվճար խորհրդատվությունից` զանգահարելով 06-06-555 հեռախոսահամարով, որի օգնությամբ կարելի է ծանոթանալ բջջային խարդախության տեսակների ու դրանցից պաշտպանվելու վերաբերյալ առավել արդիական տեղեկատվության:

16:39 | 10.06.10 | News | 4742
As the Head of Public Relations Service of “VimpelCom” OJSC in CIS Countries Artyom Minayev stated at the presentation, Armenia became the second country, where Beeline introduced an information resource to protect from mobile swindle.
Head of “ArmenTel” Customer Service Department Burastan Movsisyan informed that in Armenia mobile swindle is realized mainly with the use of “Replenish My Account” service and SMS drawings. She urged subscribers to refrain from contacts with unknown telephone numbers and get familiar with the main ruled to protect oneself from mobile swindle.
Head of Public Relations Service of “ArmenTel” Anush Begloyan stated that Safe.beeline.am is launched within the framework of “Mobile Literacy” program. According to her, the company also offers its subscribers to use free of charge consultations by calling 06-06-555 number, with the help of which one can get familiar with the most urgent information on types of mobile swindle and the methods to protect oneself from it.