15:24 | 24.06.10 | Նորություններ | 4858
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia օպերատորն աշխատում է ցանցի թողունակության ավելացման ուղղությամբ եւ ամառվա ընթացքում կսկսի մինչեւ 14,4 Մբիտ/վրկ արագությամբ 3G+ մոդեմների վաճառքը, այսօր հայտարարել է France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ այդ նպատակով ընկերությունն իրականացնում է ցանցի արդիականացում իր ծածկույթի ողջ գոտում:
Օլաֆ Սուանտին ասել է, որ Orange-ի անլար ինտերնետի բաժանորդների արագ աճը խոսում է այդ ծառայության կարեւորության մասին: Նա նկատել է, որ եթե եվրոպական երկրներում անլար ինտերնետի ծառայություններն ապահովում են Orange-ի եկամտի 10-15%-ը, ապա Հայաստանում այդ ցուցանիշը կազմում է 40%:

15:24 | 24.06.10 | News | 4813
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia operator is working over increasing the network transmission capacity and within summer it will start sale of 3G+ modems supporting speed of up to 14.4Mb/sec, Vice-President France Telecom Olaf Swantee stated today.
Mediamax reports that the General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit stated that to this end the company is carrying out network modernization on the entire territory of its coverage.
Olaf Swantee stated that the impetuous growth of the number of Orange wireless internet subscribers evidences the importance of this service for Armenian subscribers. He noted that the services of wireless internet provide for 10-15% of Orange incomes in European countries, but in Armenia this index makes 40%.