15:24 | 24.06.10 | Նորություններ | 4858
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia օպերատորն աշխատում է ցանցի թողունակության ավելացման ուղղությամբ եւ ամառվա ընթացքում կսկսի մինչեւ 14,4 Մբիտ/վրկ արագությամբ 3G+ մոդեմների վաճառքը, այսօր հայտարարել է France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ այդ նպատակով ընկերությունն իրականացնում է ցանցի արդիականացում իր ծածկույթի ողջ գոտում:
Օլաֆ Սուանտին ասել է, որ Orange-ի անլար ինտերնետի բաժանորդների արագ աճը խոսում է այդ ծառայության կարեւորության մասին: Նա նկատել է, որ եթե եվրոպական երկրներում անլար ինտերնետի ծառայություններն ապահովում են Orange-ի եկամտի 10-15%-ը, ապա Հայաստանում այդ ցուցանիշը կազմում է 40%:

15:24 | 24.06.10 | Новости | 4842
Ереван/Медиамакс/. Оператор Orange Armenia работает над увеличением пропускной способности сети и в течение лета начнет продажу 3G+ модемов с поддержкой скорости до 14.4 Мбит/сек, заявил сегодня вице-президент France Telecom Олаф Суанти.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа сказал, что с этой целью компания проводит модернизацию сети на всей территории покрытия.
Олаф Суанти сказал, что стремительный рост абонентов беспроводного интернета Orange говорит о важности данной услуги для армянских абонентов. Он отметил, что если в европейских странах услуги беспроводного интернета обеспечивают 10-15% доходов Orange, то в Армении данный показатель равен 40%.