11:10 | 29.07.10 | Նորություններ | 4324
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերությունը 44 մլն դրամ է հատկացրել Արմավիրի մարզի 3 գյուղերոմ` Քարակերտում, Վանանդում եւ Ծաղկալանջում հեռահար կառավարմամբ «Զենիթ» հակակարկտային 6 կայանների տեղակայման նպատակով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, 2008 թվականից «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի աջակցությամբ Արմավիրի մարզի մի շարք գյուղերոմ տեղակայվել եւ փորձարկվել է «Զենիթ» հակակարկտային 15 կայան:
«Գյուղատնտեսությունն այն ոլորտն է, որտեղ ներդրված ջանքերը արդյունքի վերածվելու ճանապարհին կարող են ապարդյուն լինել: Բնության քմահաճույքը հողի մշակը հաճախ զգում է իր ընտանիքին հասցված նյութական վնասի տեսքով: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը գիտակցում է, որ այդ վնասը գլոբալ առումով կրում է մեզանից յուրաքանչյուրը, քանի որ տուժում է երկրի տնտեսությունն առհասարակ: Տարատեսակ սոցիալական ծրագրերին աջակցելու մեր որդեգրած ռազմավարությունը բխում է պատասխանատու լինելու մոտեցումից: Ի վերջո, բոլոր այն ծրագրերը, որոնք իրականացնում ենք մենք` Հայաստան երկրի համար են»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:10 | 29.07.10 | Новости | 4317
Ереван /Медиамакс/. Cотовый оператор «ВиваСелл-МТС» выделил 44 млн драмов для установки 6 противоградовых систем «Зенит» с дистанционным управлением в селах Каракерт, Вананд и Цахаландж Армавирского марза Армении.
Как сообщили в пресс-службе компании, начиная с 2008 года благодаря поддержке «ВиваСелл-МТС» в селах Армавирского марза были установлены и протестированы 15 систем «Зенит».
«Сельское хозяйство является наиболее уязвимой сферой экономики, где результат упорного труда и значительных инвестиций может быть безжалостно уничтожен природой за несколько минут. Мы должны сознавать, что эта проблема затрагивает всех нас, поскольку экономика страны несет огромный ущерб. Различные программы, осуществляемые компанией «ВиваСелл-МТС» основаны на этом понимании», -сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.