17:18 | 01.10.10 | Նորություններ | 4552
Այսօր ակումբում հյուրընկալվել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Ինչպես նշել է Synopsys Armenia-ի գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը, Ռալֆ Յիրիկյանը պատահաբար չի դարձել ակումբի առաջին հյուրը` հաշվի առնելով “նրա անցած ճանապարհը եւ նրա անձը”:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրենն ակումբի անդամներին ասել է, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաները Հայաստանի տնտեսության ամենակարեւոր ոլորտներից մեկն է, եւ “ապագայում դուք եք ստանձնելու այդ ոլորտի զարգացման գործը”: Նա հայտնել է, որ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը շարունակում է վճռական մնալ Հայաստանի մրցունակության խթանմանը եւ աշխարհում մեր երկրի բարի համբավի տարածմանն ուղղված միջոցառումներին եւ գործունեությանը սատար կանգնելու հարցում: Ընկերության գործունեությունը ներկայացնելուց հետո, Ռալֆ Յիրիկյանը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին:
“Հաղթողների ակումբը” ստեղծվել է երկու տարի առաջ` ՏՏ ոլորտում Հայաստանի նախագահի մրցանակի դափնեկիրների կողմից, որոնք ներկայացնում են ՀՀ տարբեր բուհերի ՏՏ ֆակուլտետները:

17:18 | 01.10.10 | News | 4516
General Manager of “VivaCell-MTS” Company Ralph Yirikian was the guest of the club today. Executive Director of Synopsys Armenia Company Hovik Musaelyan noted it is not by chance that Ralph Yirikian became the first guest of the club, taking into account “his personality and the path he has gone”.
General Manager of “VivaCell-MTS” told the Club members that information technologies are the most important sphere in Armenian economy and “in future you will inherit the business of developing this sector”. He informed that “VivaCell-MTS” continues remaining determined as to the issue of stimulating competition and supporting measures, contributing to the improvement of Armenia’s image in the world. After the presentation of the company’s activity, Ralph Yirikian answered the questions of the meeting participants.
“Winners’ Club” was founded two years ago by laureates of Presidential award in the sphere of IT – students of information technology faculties of various Armenian higher educational institutions.