17:18 | 01.10.10 | Նորություններ | 4552
Այսօր ակումբում հյուրընկալվել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Ինչպես նշել է Synopsys Armenia-ի գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը, Ռալֆ Յիրիկյանը պատահաբար չի դարձել ակումբի առաջին հյուրը` հաշվի առնելով “նրա անցած ճանապարհը եւ նրա անձը”:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրենն ակումբի անդամներին ասել է, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաները Հայաստանի տնտեսության ամենակարեւոր ոլորտներից մեկն է, եւ “ապագայում դուք եք ստանձնելու այդ ոլորտի զարգացման գործը”: Նա հայտնել է, որ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը շարունակում է վճռական մնալ Հայաստանի մրցունակության խթանմանը եւ աշխարհում մեր երկրի բարի համբավի տարածմանն ուղղված միջոցառումներին եւ գործունեությանը սատար կանգնելու հարցում: Ընկերության գործունեությունը ներկայացնելուց հետո, Ռալֆ Յիրիկյանը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին:
“Հաղթողների ակումբը” ստեղծվել է երկու տարի առաջ` ՏՏ ոլորտում Հայաստանի նախագահի մրցանակի դափնեկիրների կողմից, որոնք ներկայացնում են ՀՀ տարբեր բուհերի ՏՏ ֆակուլտետները:

Генеральный директор компании «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян
Гостем клуба стал сегодня генеральный директор компании «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян. Как отметил исполнительный директор компании Synopsys Armenia Овик Мусаелян, Ральф Йирикян не случайно стал первым гостем клуба, учитывая «пройденный им путь и его личность».
Генеральный директор «ВиваСелл-МТС» сказал членам Клуба, что информационные технологии являются важнейшей сферой армянской экономики, и «в дальнейшем вы наследуете дело развития этой отрасли». Он сообщил, что «ВиваСелл-МТС» продолжает оставаться решительным в вопросе стимулирования конкуренции и поддерживать мероприятия, способствующие поднятию имиджа Армении в мире. После презентации деятельности компании Ральф Йирикян ответил на вопросы участников встречи.
«Клуб победителей» создан два года назад ставшими лауреатами президентской премии в области IT студентами факультетов информационных технологий различных армянских вузов.