15:21 | 14.10.10 | Նորություններ | 6745
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն այսօր հայտարարել է նորարարությունների բնագավառում հայ ուսանողների համար մրցանակ սահմանելու մասին:
Ինչպես հայտնել է France Telecom խմբի փոխնախագահ, Orange Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդը, մրցանակին կարող են հավակնել Երեւանի պետական համալսարանի /ԵՊՀ/ եւ Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի /ԵՊՃՀ/ ուսանողները:
Orange-ի մրցանակին կարժանանա այն ուսանողը, ով կներկայացնի լավագույն նորարարական ծրագիրը: Մրցանակը կլինի 6-ամսյա վճարվող պրակտիկան Փարիզում` Orange Labs-ի լաբորատորիաներից մեկում:
Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում Իվ Տիրոդը հանդիպել է ԵՊՀ եւ ԵՊՃՀ ռեկտորների հետ եւ նրանց ներկայացրել է Orange Տեխնոկենտրոնի գործունեությունը:
«Հայաստանը առանձնակի երկիր է France Telecom խմբի համար: Կարճ ժամանակահատվածում Orange Armenia-ն հասել է ապշեցուցիչ հաջողությունների նորարարությունների ոլորտում եւ կարողացել է ներկայացնել բազմաթիվ նորարարական ապրանքատեսակներ ու ծառայություններ, որոնք չկան նույնիսկ եվրոպական շատ երկրներում»,- ընդգծել է Իվ Տիրոդը:

15:21 | 14.10.10 | News | 6671
Yerevan/Mediamax/. Today, Orange Armenia announced that it is establishing a prize in the sphere of innovations for Armenian students.
Vice-President of France Telecom Group, Director of Orange Technical Center Yves Tyrod informed that students of Yerevan State University (YSU) and Yerevan State Engineering University (YSEU) can claim to receive the prize.
Orange prize will be awarded to the student, who will present the best innovation project. 6 months’ paid practice for working over the innovative project in one of Orange Labs in Paris will be the prize.
Within the framework of the visit to Armenia, Yves Tyrod held meetings with Rectors of YSU and YSEU and presented the activity of Orange Technical Center to them.
“Armenia is a special country for France Telecom Group. In a short period of time, Orange Armenia made striking achievements in the sphere of innovations and managed to present numerous innovative products and services, which are not presented even in many European countries”, Yves Tyrod stressed.