15:21 | 14.10.10 | Նորություններ | 6745
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն այսօր հայտարարել է նորարարությունների բնագավառում հայ ուսանողների համար մրցանակ սահմանելու մասին:
Ինչպես հայտնել է France Telecom խմբի փոխնախագահ, Orange Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդը, մրցանակին կարող են հավակնել Երեւանի պետական համալսարանի /ԵՊՀ/ եւ Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի /ԵՊՃՀ/ ուսանողները:
Orange-ի մրցանակին կարժանանա այն ուսանողը, ով կներկայացնի լավագույն նորարարական ծրագիրը: Մրցանակը կլինի 6-ամսյա վճարվող պրակտիկան Փարիզում` Orange Labs-ի լաբորատորիաներից մեկում:
Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում Իվ Տիրոդը հանդիպել է ԵՊՀ եւ ԵՊՃՀ ռեկտորների հետ եւ նրանց ներկայացրել է Orange Տեխնոկենտրոնի գործունեությունը:
«Հայաստանը առանձնակի երկիր է France Telecom խմբի համար: Կարճ ժամանակահատվածում Orange Armenia-ն հասել է ապշեցուցիչ հաջողությունների նորարարությունների ոլորտում եւ կարողացել է ներկայացնել բազմաթիվ նորարարական ապրանքատեսակներ ու ծառայություններ, որոնք չկան նույնիսկ եվրոպական շատ երկրներում»,- ընդգծել է Իվ Տիրոդը:

15:21 | 14.10.10 | Новости | 6708
Ереван/Медиамакс/. Orange Armenia объявил сегодня об учреждении приза в области инноваций для армянских студентов.
Как сообщил вице-президент Группы France Telecom, директор Техноцентра Orange Ив Тирод, на приз смогут претендовать студенты Ереванского государственного университета (ЕГУ) и Ереванского государственного инженерного университета (ЕГИУ).
Приза Orаnge удостоится студент, который представит лучший инновационный проект.
Призом станет оплачиваемая 6-месячная практика для работы над инновационным проектом в одной из Orange Labs в Париже.
В рамках визита в Армению Ив Тирод провел встречи с ректорами ЕГУ и ЕГИУ и представил им деятельность Техноцентра Orange.
«Армения - особенная страна для Группы France Telecom. За короткий период Orange Armenia достигла поразительных успехов в сфере инноваций и смогла представить многочисленные инновационные продукты и услуги, которые нет даже во многих европейских странах», - подчеркнул Ив Тирод.