15:26 | 18.11.10 | Նորություններ | 4441
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների 50 ուսանողներ նոյեմբերի 18-20-ը Ծաղկաձորում կմասնակցեն Բրիտանական խորհրդի կազմակերպած Beeline ձեռնարկատիրական ազգային ճամբարին:
Երկու օրվա ընթացքում նրանք կմասնակցեն դասընթացների, որոնց ավարտից հետո խմբակային աշխատանքի միջոցով կփորձեն լուծել “ԱրմենՏել” ընկերության (ապրանքանիշը` Beeline) ներկայացրած բիզնես-առաջադրանքը: Հաղթող խումբը կարժանանա մրցանակների եւ հնարավորություն կստանա աշխատանքային պրակտիկա անցնել “ԱրմենՏել” ընկերությունում:
Ժյուրիի անդամներն են “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, Առեւտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը, Երևանում Բրիտանական դեսպանատան փոխդեսպան Գարետ Վին-Օուենը եւ ՀՀ ԿԳՆ միջին մասնագիտական կրթության վարչության պետ Ռոբերտ Աբրահամյանը:
Ձեռնարկատիրական ճամբարը կազմակերպվում է Բրիտանական խորհրդի “Հմտություններն աշխատանքում” ծրագրի շրջանակում: Ծրագրի բացառիկ հովանավորն է “ԱրմենՏելը”:

15:26 | 18.11.10 | News | 4434
Yerevan/Mediamax/. Beeline entrepreneurship national camp, organized by the British Council, will take place in Tsakhkadzor on November 18-20. 50 students of medium specialization educational institutions of Armenia will participate in it.
In the course of two days, they will participate in lectures, upon completion of which, by means of team work they will solve business tasks of “ArmenTel” Company (Beeline trademark). The winning team will receive prizes and the opportunity to pass practical training in “ArmenTel”.
Members of the jury are “ArmenTel” General Director Igor Klimko, Chairman of Chamber of Industry and Commerce of Armenia Martin Sargsian, Vice-Ambassador of Great Britain in Armenia Gareth Wynn-Owen and Head of Special Education Department of the Ministry of Science and Education of Armenia Robert Abramyan.
The entrepreneurship camp takes place within the framework of “Skills@Work” program of the British Council. Exclusive sponsor of the program is “ArmenTel” company.