15:26 | 18.11.10 | Նորություններ | 4441
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների 50 ուսանողներ նոյեմբերի 18-20-ը Ծաղկաձորում կմասնակցեն Բրիտանական խորհրդի կազմակերպած Beeline ձեռնարկատիրական ազգային ճամբարին:
Երկու օրվա ընթացքում նրանք կմասնակցեն դասընթացների, որոնց ավարտից հետո խմբակային աշխատանքի միջոցով կփորձեն լուծել “ԱրմենՏել” ընկերության (ապրանքանիշը` Beeline) ներկայացրած բիզնես-առաջադրանքը: Հաղթող խումբը կարժանանա մրցանակների եւ հնարավորություն կստանա աշխատանքային պրակտիկա անցնել “ԱրմենՏել” ընկերությունում:
Ժյուրիի անդամներն են “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, Առեւտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը, Երևանում Բրիտանական դեսպանատան փոխդեսպան Գարետ Վին-Օուենը եւ ՀՀ ԿԳՆ միջին մասնագիտական կրթության վարչության պետ Ռոբերտ Աբրահամյանը:
Ձեռնարկատիրական ճամբարը կազմակերպվում է Բրիտանական խորհրդի “Հմտություններն աշխատանքում” ծրագրի շրջանակում: Ծրագրի բացառիկ հովանավորն է “ԱրմենՏելը”:

15:26 | 18.11.10 | Новости | 4184
Ереван/Медиамакс/. 18-20 ноября в Цахкадзоре пройдет организованный Британским советом предпринимательский национальный лагерь Beeline, в котором примут участие 50 студентов средне специальных образовательных учреждений Армении.
В течении двух дней они будут участвовать в лекциях, по завершении которых посредством групповой работы будут решать бизнес-задания компании «АрменТел» (торговая марка Beeline). Победившая группа получит призы и возможность пройти трудовую практику в «АрменТел».
Членами жюри являются гендиректор «АрменТел» Игорь Климко, председатель Торгово-промышленной палаты Армении Мартин Саргсян, вице-посол Великобритании в Армении Гаррет Вин-Оуэн и начальник управления специального образования министерства науки и образования Роберт Абрамян.
Предпринимательский лагерь проходит в рамках программы «Навыки в работе» Британского совета. Эксклюзивным спонсором программы выступает компания «АрменТел».