16:38 | 14.01.11 | Նորություններ | 5173
Երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Արարատ, Արմավիր, Արտաշատ, Աշտարակ, Վարդենիս, Վեդի, Գավառ, Եղվարդ, Մասիս, Մեծամոր, Հրազդան, Սեւան քաղաքներում եւ մի քանի տասնյակ գյուղական համայնքներում:
3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել Աբովյան, Գյումրի, Վանաձոր, Էջմիածին եւ Երեւան քաղաքներում, ինչի արդյունքում զգալիորեն ավելացել է այդ քաղաքներում գործող երրորդ սերնդի ցանցի հզորությունը:
“ԱրմենՏել” ընկերությունը հետեւողականորեն ավելացնում է Հայաստանում 3G ցանցի հզորությունը եւ ընդլայնում ծածկույթը: Beeline 3G ցանցը ծածկում է տարածքներ, որտեղ բնակվում է շուրջ 2.5 մլն. մարդ, ում այսօր հասանելի են գերարագ ինտերնետ, տեսազանգ եւ մեր կողմից մատուցվող ժամանակակից այլ ծառայություններ”, - ասել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հաշվի առնելով հաճախորդների ցանկությունները, շարժական ինտերնետի բոլոր բաժանորդներին տրամադրվում է իրական IP-հասցե, ինչի շնորհիվ ծառայությունն ավելի հարմարավետ է դարձել ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական հաճախորդների համար:  Իրական IP-հասցեի պարագայում հաճախորդը ստանում է հետեւյալ առավելությունները. Web-հոսթինգի կազմակերպում, FTP-սերվերի տեղադրում, Ինտերնետ օգտագործողների հետ ֆայլեր փոխանակելու հնարավորություն` անմիջապես համակարգչից համակարգիչ, online-banking ծառայության ավելի անվտանգ հասանելիության, ինչպես նաեւ ինտերնետի միջոցով սեփական համակարգչի հեռահար կառավարման հնարավորություն:

16:38 | 14.01.11 | Новости | 5245
Сеть третьего поколения запущена в городах Арарат, Армавир, Арташат, Аштарак, Варденис, Веди, Гавар, Егвард, Масис, Мецамор, Раздан, Севан, а также в десятках сельских общин Армении.
Параллельно расширению зоны покрытия десятки новых станций 3G введены в эксплуатацию в городах Абовян, Ванадзор, Гюмри, Эчмиадзин и Ереван, тем самым, существенно увеличена емкость действующей сети третьего поколения в данных городах.
«Компания «АрменТел» последовательно увеличивает емкость и расширяет географию покрытия сети 3G в Армении. По всей стране наша сеть 3G охватывает территорию с общим населением около 2.5 млн. человек, которым сегодня доступны высокоскоростной Интернет, видеовызов и прочие современные услуги от Beline», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Учитывая пожелания клиентов, всем абонентам мобильного интернета предоставляются реальные IP-адреса, что делает услугу еще более удобной  как для физических, так и для юридических клиентов. Основные преимущества, которые получает пользователь на реальном IP-адресе: организация на своем компьютере веб-хостинга, ftp-сервера и т.д., возможность напрямую обмениваться файлами с другими пользователями сети Интернет,  возможность более безопасного доступа к онлайн-банкингу и доступа к своему компьютеру из интернета для удаленного администрирования.