16:38 | 14.01.11 | Նորություններ | 5173
Երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Արարատ, Արմավիր, Արտաշատ, Աշտարակ, Վարդենիս, Վեդի, Գավառ, Եղվարդ, Մասիս, Մեծամոր, Հրազդան, Սեւան քաղաքներում եւ մի քանի տասնյակ գյուղական համայնքներում:
3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել Աբովյան, Գյումրի, Վանաձոր, Էջմիածին եւ Երեւան քաղաքներում, ինչի արդյունքում զգալիորեն ավելացել է այդ քաղաքներում գործող երրորդ սերնդի ցանցի հզորությունը:
“ԱրմենՏել” ընկերությունը հետեւողականորեն ավելացնում է Հայաստանում 3G ցանցի հզորությունը եւ ընդլայնում ծածկույթը: Beeline 3G ցանցը ծածկում է տարածքներ, որտեղ բնակվում է շուրջ 2.5 մլն. մարդ, ում այսօր հասանելի են գերարագ ինտերնետ, տեսազանգ եւ մեր կողմից մատուցվող ժամանակակից այլ ծառայություններ”, - ասել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հաշվի առնելով հաճախորդների ցանկությունները, շարժական ինտերնետի բոլոր բաժանորդներին տրամադրվում է իրական IP-հասցե, ինչի շնորհիվ ծառայությունն ավելի հարմարավետ է դարձել ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական հաճախորդների համար:  Իրական IP-հասցեի պարագայում հաճախորդը ստանում է հետեւյալ առավելությունները. Web-հոսթինգի կազմակերպում, FTP-սերվերի տեղադրում, Ինտերնետ օգտագործողների հետ ֆայլեր փոխանակելու հնարավորություն` անմիջապես համակարգչից համակարգիչ, online-banking ծառայության ավելի անվտանգ հասանելիության, ինչպես նաեւ ինտերնետի միջոցով սեփական համակարգչի հեռահար կառավարման հնարավորություն:

16:38 | 14.01.11 | News | 5262
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) expanded the network of 3G in the regions of Armenia.
The third generation network is launched in Ararat, Armavir, Artashat, Ashtarak, Vardenis, Vedi, Gavar, Yeghvard, Masis, Metsamor, Hrazdan, Sevan towns, as well as in dozens of rural communities of Armenia.
Simultaneously with expansion of the coverage zone, dozens of new 3G stations are put into operation in Abovyan, Vanadzor, Gyumri, Etchmiadzin and Yerevan towns, thus, the  capacity of the current third generation network in the given towns has been increased significantly.
“ArmenTel” Company consistently increases the capacity and expands the geography of 3G network coverage in Armenia. All over the country, our 3G network covers a territory with the total population of about 2.5mln people, for whom high speed internet, video calls, and other modern services from Beeline are available”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated.
Taking into account the wishes of the customers, all subscribers of mobile internet are provided real IP addresses, which makes the service even more convenient both for individual and legal entities. The main advantages, which the user gets given a real IP address, are: organization of web hosting, ftp-server, etc on their own computer, the opportunity to directly exchange files with other users in internet, the capacity of more secure access to online banking and access to one’s own computer from internet for the purpose of distant administration.