11:21 | 26.01.11 | Նորություններ | 4993
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն այսօր հայտարարել է, որ իր ձայնային եւ ինտերնետ ծառայությունները հասանելի են Հայաստանի բնակչության 95%-ին:
Ցանցի ընդլայնման վերջին աշխատանքների շնորհիվ Orange-ի ծառայությունները` ներառյալ շարժական ինտերնետը, արդեն հասանելի են բազմաթիվ փոքր բնակավայրերում, հատկապես Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Արագածոտնի, Սյունիքի մարզերում: Ցանցի ուժեղացման եւ ընդլայնման աշխատանքներ են կատարվել նաեւ Հայաստանի հյուսիսային եւ հարավային ավտոմայրուղիների վրա, Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ընկերությունում:
«Ինչպես խոստացել էինք, մենք այսօր արդեն ապահովում ենք շարժական կապի ծառայություններ Հայաստանի բնակչության 95%-ին: Ծածկույթի ընդլայնումն ու բարելավումը մեր ամենակարեւոր նպատակներից ու ձեռքբերումներից է, որի նպատակն է ինչպես առավելագույն հարմարավետություն ապահովել մեր ներկա բաժանորդների համար, այնպես էլ նոր ընտրություն առաջարկել նոր հաճախորդների», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

11:21 | 26.01.11 | News | 4695
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia announced today that its voice and data services are now available for 95% of Armenia’s population.
As a result of extension works, Orange services including broadband internet, are already available in many small habitations, new areas have been covered especially in Shirak, Lori, Tavush, Aragatsotn, Syunik regions. Upgrading and extension works have been carried out also on the North and South highways of Armenia, Mediamax was told in company press service today.
“As we have promised, today we already cover 95% of Armenia’s population. The extension and improvement of the network are among the most important targets and achievements of our company, which aims at providing maximum comfort to our existing customers and offering a new choice to new customers,” Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO, said.