16:40 | 22.02.11 | Նորություններ | 7906
Երեւան/Մեդիամաքս/. Оrange ընկերությունն այսօր Երեւանում ներկայացրել է նոր 3G/WiFi շարժական մոդեմը (մոդեմ-երթուղղիչ), որը թույլ է տալիս ինտերնետ-թրաֆիկը կիսել 5 սարքավորումների միջեւ:
Ինչպես այսօր հայտնել է Ornage Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, «ընկերությունը շարունակում է ներկայացնել նորարարական առաջարկներ ՀՀ ինտերնետային կապի շուկայում:
«Նոր MyFi առաջարկը պարզ եւ մատչելի է ինչպես օգտագործման, այնպես էլ սակագնային փաթեթների տեսանկյունից: 3G/WiFi շարժական մոդեմը ներկայացվել էր մեկ տարի առաջ OrangeExpo-ի շրջանակներում եւ հաջողություն էր վայելում այցելուների շրջանում»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Orange Armenia-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ «դա փոքր, գեղեցիկ եւ հեղափոխական սարք է, որը կփոխի պատկերացումը ինտերնետի մասին»:
Նրա խոսքերով, սովորաբար WiFi հասկացությունը կապվում է որոշակի վայրի հետ (սրճարան, գրասենյակ եւ այլն), սակայն նոր մոդեմները հնարավորություն կտան WiFi-ինտերնետ օգտագործել նույնիսկ ավտոմեքենայում:
Արամ Մկրտչյանը նշել է, որ ընկերությունը մշակել է 4 հատուկ սակագնային փաթեթներ, որոնց մանրամասները ներկայացված են http://orangearmenia.am/internet/myfi/tariffs/ հասցեով:

As the General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit informed at the presentation, “the company continues making innovative offers in the market of internet services of Armenia”.
“The new MyFi offer is simple and affordable both in terms of use and in terms of tariff plans. The portative 3G/WiFi router was presented a year ago within the framework of OrangeExpo and was a success among the visitors”, Bruno Duthoit stated.
Orange Armenia Marketing Director Aram Mkrtchyan stated that “this is a small, nice and revolutionary device, which will change the perception of internet”.
According to him, the ordinary perception of WiFi is related to a certain place (a café, office, etc), however the new routers will allow using the WiFi internet even in a car.
Aram Mkrtchyan stated that the company has elaborated 4 special tariff plans, the details of which are presented at: http://orangearmenia.am/internet/myfi/tariffs/.