16:40 | 22.02.11 | Նորություններ | 7906
Երեւան/Մեդիամաքս/. Оrange ընկերությունն այսօր Երեւանում ներկայացրել է նոր 3G/WiFi շարժական մոդեմը (մոդեմ-երթուղղիչ), որը թույլ է տալիս ինտերնետ-թրաֆիկը կիսել 5 սարքավորումների միջեւ:
Ինչպես այսօր հայտնել է Ornage Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, «ընկերությունը շարունակում է ներկայացնել նորարարական առաջարկներ ՀՀ ինտերնետային կապի շուկայում:
«Նոր MyFi առաջարկը պարզ եւ մատչելի է ինչպես օգտագործման, այնպես էլ սակագնային փաթեթների տեսանկյունից: 3G/WiFi շարժական մոդեմը ներկայացվել էր մեկ տարի առաջ OrangeExpo-ի շրջանակներում եւ հաջողություն էր վայելում այցելուների շրջանում»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Orange Armenia-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ «դա փոքր, գեղեցիկ եւ հեղափոխական սարք է, որը կփոխի պատկերացումը ինտերնետի մասին»:
Նրա խոսքերով, սովորաբար WiFi հասկացությունը կապվում է որոշակի վայրի հետ (սրճարան, գրասենյակ եւ այլն), սակայն նոր մոդեմները հնարավորություն կտան WiFi-ինտերնետ օգտագործել նույնիսկ ավտոմեքենայում:
Արամ Մկրտչյանը նշել է, որ ընկերությունը մշակել է 4 հատուկ սակագնային փաթեթներ, որոնց մանրամասները ներկայացված են http://orangearmenia.am/internet/myfi/tariffs/ հասցեով:

16:40 | 22.02.11 | Новости | 7919
Ереван/Медиамакс/. Компания Оrange представила сегодня в Ереване новый портативный 3G/WiFi роутер (модем-маршрутизатор), позволяющий делить Интернет-трафик между пятью устройствами.
Как сообщил на презентации генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа, «компания продолжает делать инновационные предложения на рынке интернет-связи Армении».
«Новое предложение MyFi простое и доступное как в плане использование, так и с точки зрения тарифных планов. Портативный 3G/WiFi роутер был представлен год назад в рамках OrangeExpo и имел успех у посетителей», - сказал Бруно Дютуа.
Директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян сказал, что «это маленькое, красивое и революционное устройство, которое изменит представление об интернете».
По его словам, обычно понятие WiFi связывается с определенным местом (кафе, офис и т.д.), однако новые роутеры позволят использовать WiFi-интернет даже в автомобиле.
Арам Мкчртян отметил, что компания разработала 4 специальных тарифных плана, подробности которых представлены по данной ссылке: http://orangearmenia.am/internet/myfi/tariffs/.