Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange-ը հայտարարեց “Խոսենք” կանխավճարային ծառայության սակագնային պլաններում մի շարք փոփոխությունների մասին:
“Խոսենք” ծառայության բաժանորդներն այսուհետ Հայաստանի եւ Արցախի այլ օպերատորների բաժանորդներին կզանգահարեն ավելի ցածր սակագներով: «Իմ ընկերները», «Իմ ժամանակը»,  եւ «Իմ համարները» եւ «Իմ երկիրը» սակագնային պլաններում այսուհետ ցանցից դուրս զանգերի եւ տեսազանգերի` ներառյալ Արցախի համարներին կատարված զանգերի մեկ րոպեի արժեքը նախկին 40 դրամի փոխարեն կկազմի 35 դրամ:
«Ստարտ» սակագնային պլանը վերանվանվել է «Իմ երկիրը», եւ վերջինիս բաժանորդները, ինչպես նախկինում, Երեւանից, Գյումրիից եւ Վանաձորից դուրս գտնվելիս կարող են Orange-ի բոլոր բաժանորդներին զանգահարել 5 դրամ/րոպե սակագնով:
Փոփոխություններ են կատարվել նաեւ «Իմ համարները» սակագնային պլանում: Այսուհետ այս սակագնային պլանի բաժանորդները կարող են ընտրել 5 սիրելի հեռախոսահամար. 4-ը կարող են լինել Orange հեռախոսահամարներ, որոնց կարելի է զանգահարել 5 դրամ/րոպե սակագնով, իսկ մեկը կարող է լինել Հայաստանի կամ Արցախի ցանկացած այլ օպերատորի շարժական կամ ֆիքսված ցանցի հեռախոսահամար, որին կատարված զանգերը կարժենան 25 դրամ/րոպե:
«Մեր սակագնային պլանների նպատակն է ունենալ անհատականացված առաջարկներ եւ այս բոլոր փոփոխությունները մեկ նպատակ ունեն. ավելի հարմարեցնել մեր սակագնային պլաններն առանձին բաժանորդների պահանջներին», - ասաց Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:

18:12 | 20.04.11 | Новости | 3156
Orange Armenia снизил тарифы на звонки на сети других операторов для абонентов предоплатной услуги “Поговорим”.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе оператора, абоненты тарифных планов “Мои друзья”, “Мои номера”, “Мое время” и “Моя страна” отныне будут совершать звонки и видеозвонки на номера других операторов Армении и Арцаха за 35 драмов за 1 минуту вместо прежних 40.
Тарифный план “Старт” был переименован в “Моя страна”, абоненты которого по-прежнему могут совершать внутрисетевые звонки по цене 5 драмов/минута, находясь при этом за пределами Еревана, Гюмри и Ванадзора.
Изменения произведены также в тарифном плане “Мои номера”: отныне абоненты этого тарифного плана могут выбрать 5 любимых номеров, 4 из которых могут быть номерами Orange Armenia (стоимость звонков на эти номера составит 5 драмов/минута), а 1 – номером другого оператора мобильной связи Армении и НКР, стоимость минуты звонка которому составит 25 драмов.
“У всех этих изменений одна цель - подстроить наши тарифные планы под предпочтения абонентов”, - сказал директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян.