15:24 | 29.06.11 | Նորություններ | 3061
Ինչպես հաղորդում է Lenta.ru-ն, ընկերությունը նոր ծառայության հնարավորությունների մասին պատմել է իր բլոգում:
Google+-ում «ընկերների» միասնական ցուցակ գոյություն չունի: Դրա փոխարեն կոնտակտներն ըստ «շրջապատների» են բաշխվում` բարեկամներ, գործընկերներ, համադասարանցիներ եւ այլն: Գաղտնիության կարգավորումները յուրաքանչյուր շրջապատի համար առանձին են արվում: Գործում է նույն «շրջապատի» մեջ գտնվող բոլոր օգտագործողներին հաղորդագրություն ուղարկելու ֆունկցիան:
Սոցիալական ցանցում վիդեոչատ կա, որի միջոցով միաժամանակ կարող են շփվել մի քանի օգտագործողներ: Չատի գլխավոր պատուհանում տվյալ պահին խոսող օգտագործողի վեբ-տեսախցիկի պատկերն է երեւում:
Google+-ի օգտագործողը կարող է կարգավորումների մեջ նշել իր հետաքրքրությունները: Դրանից հետո թարմացումների ցանկում նա թեմատիկ հոդվածների եւ տեսահոլովակների հղումներ կտեսնի:
Google-ը սոցիալական ցանցի հետ աշխատանքի համար բջջային հավելվածներ կգործարկի: Android պլատֆորմի համար նախատեսված ծրագիրն արդեն հասանելի է Android Market-ում, իսկ iPhone-ի, iPod touch-ի եւ iPad-ի համար ծրագիրը ավելի ուշ կգործարկվի:
Google+-ը դեռեւս բետա-տարբերակով է աշխատում: Սոցցանցում գրանցվել հնարավոր է միայն հրավերքով: Ծառայությունը հասանելի է ավելի քան 40 լեզուներով, այդ թվում` ռուսերեն:

15:24 | 29.06.11 | Новости | 3089
В Google+ нет единого списка «друзей». Вместо этого контакты распределяются по «кругам»: например, родственники, коллеги, одноклассники и так далее. Настройки приватности задаются для каждого круга отдельно. Имеется функция отправки сообщения всем пользователям, входящим в один и тот же «круг».
В социальной сети предусмотрен видеочат, общаться в котором могут несколько пользователей одновременно. В главном окне чата отображается картинка с веб-камеры того пользователя, который говорит в данный момент.
Пользователь Google+ в настройках соцсети может перечислить свои интересы. После этого в ленте обновлений он будет видеть ссылки на тематические статьи и видеоролики.
Google выпустит мобильные приложения для работы с социальной сетью. Программа для платформы Android уже доступна в магазине Android Market, а программа для iPhone, iPod touch и iPad выйдет позже.
Google+ пока работает в режиме бета-версии. Зарегистрироваться в соцсети можно только по приглашениям. Сервис доступен более чем на 40 языках, в том числе и на русском.