13:27 | 06.07.11 | Նորություններ | 3196
Երեւան/Մեդիամաքս/. Google-ն անջատել է իրական ժամանակում Google Realtime Search որոնման ծառայությունը: Ինչպես հայտնել են ընկերության ներկայացուցիչները, դա կապված է  Twitter-ի հետ Google-ի պայմանագրի ժամկետը լրանալու հետ, որի շրջանակներում Twitter-ն իր բովանդակությունն էր տրամադրում:
«2009 թվականի հոկտեմբերից մենք Twitter-ի հետ համաձայնագիր ունեինք, որի շրջանակներում տվյալ սերվերի դիրքերը հատուկ ալիքի միջոցով մեր որոնման արդյունքների մեջ էին մտնում: Այս համաձայնագրի ժամկետը լրացել է հուլիսի 2-ին”, - ասվում է Google-ի ներկայացուցիչների հաղորդագրության մեջ:
СNews-ը նշում է, որ ապագայում  Google-ը նախատեսում է վերաթողարկել Google Realtime Search-ը, սակայն հստակ ժամկետները դեռեւս պարզ չեն: Նախատեսվում է, որ ծառայությունը մի շարք աղբյուրներից բաղկացած բովանդակություն կունենա, այդ թվում՝ ընկերության նոր Google+ սոցիալական ցանցից:

13:27 | 06.07.11 | Новости | 3188
Ереван/Медиамакс/. Google отключила свой поисковый сервис в реальном времени - Google Realtime Search. Как сообщили представители компании, это связано с истечением срока договора Google с Twitter, в рамках которого последний предоставлял свой контент.
«Начиная с октября 2009 г., у нас было соглашение с Twitter, в рамках которого посты из этого сервиса включались в наши поисковые результаты через специальный канал. Это соглашение истекло 2 июля», - говорится в сообщении представителей Google.
Сnews отмечает, что в будущем Google планирует перезапустить Google Realtime Search, однако, когда именно, пока неизвестно. Планируется, что в сервисе появится контент из ряда источников, включая и новую социальную сеть компании Google+.