16:13 | 06.07.11 | Նորություններ | 4788
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարել է բջջային կապի կանխավճարային համակարգի բաժանորդների համար «GPRS փաթեթ» ծառայության գործարկման մասին:
Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին օպտիմալացնել շարժական ինտերնետի ծախսերը` ձեռք բերելով 25, 50, 100 կամ 200 ՄԲ փաթեթներ:
Այսպես, միացնելով “GPRS փաթեթ 25” ծառայությունը` հաճախորդը ստանում է 25 ՄԲ` 600 դրամով, “GPRS փաթեթ 50”-ի դեպքում 50 ՄԲ` 1000 դրամով, “GPRS փաթեթ 100” դեպքում 100 ՄԲ` 1800 դրամով, իսկ “GPRS փաթեթ 200” դեպքում 200 ՄԲ` 3000 դրամով:
“Համակարգչի միջոցով ինտերնետ-հասանելիության զարգացմանը զուգահեռ մենք փորձում ենք ապահովել հարմարավետ եւ շահավետ պայմաններ նաեւ շարժական ինտերնետից օգտվելու համար: Նոր «GPRS փաթեթ» ծառայությունը թույլ կտա բաժանորդին մուտք գործել ինտերնետ ամենուր, որտեղ որ կա Beeline շարժական կապ, արդյունավետորեն կառավարելով իր ծախսերը”, - ասել է ԱրմենՏել ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«GPRS փաթեթ» ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել հետեւյալ կերպ. զանգահարելով  06744N հատուկ համարին, որտեղ «N» ձեռք բերվող մեգաբայթերի ծավալն է (25,50,100 կամ 200), հավաքելով USSD *110*4N# հրահանգը կամ ուղարկելով SMS հաղորդագրություն 0674 կարճ համարին 4N տեքստով:
GPRS-փաթեթի գործողության ժամկետը 30 օր է, սկսած ակտիվացման օրվանից: GPRS-փաթեթի մեգաբայթերի կամ գործողության ժամկետի սպառման դեպքում ուղարկվող/ստացվող տվյալների արժեքը հաշվարկվում է ըստ բաժանորդի սակագնային փաթեթի: Փաթեթի գործողության ժամկետը կարելի է երկարացնել` միացնելով լրացուցիչ փաթեթ, այս դեպքում չօգտագործված մեգաբայթերը տեղափոխվում են նոր փաթեթ: Մանրամասն տեղեկատվություն օգտագործված  մեգաբայթերի եւ GPRS-հաշվեկշռի գործողության ժամկետի մասին կարելի է ստանալ հավաքելով *103# հրահանգը:
«GPRS փաթեթ» ծառայությունը  հասանելի է Beeline բջջային կապի կանխավճարային համակարգի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդներին` բացառությամբ շարժական ինտերնետի «Drive», «Բազային», «Գիշերային» եւ «Անսահմանափակ»  կանխավճարային ՍՓ-ից:

16:13 | 06.07.11 | News | 3660
The service allows customer optimizing expenses for mobile internet, purchasing packages of 25, 50, 100 or 200MB. Thus, by activating “GPRS Package 25” service, the customer receives 25MB for AMD 600, “GPRS Package 50” – 50MB for AMD 1000, “GPRS Package 100” – 100MB for AMD 1800, and “GPRS Package 200” – 200MB for AMD 3000.
“Simultaneously with development of home internet, we try to provide customers with the most convenient and profitable conditions for mobile internet use. New “GPRS-Package” service allows the customer getting access to the World Wide Web everywhere within Beeline mobile network and at that effectively managing their expenses for connection”, ArmenTel General Director Igor Klimko said.
One can activate “GPRS-Package” service by calling the special 06744N number, where “N” is the volume of MB (25, 50, 100 or 200), by sending USSD command to *110*4N# or sending an SMS to 0674 with text 4N.
Expiry term of the GPRS-Package is 30 days from the moment of activating. After using the purchased volume of MPs or upon expiry of the term of GPRS-Package effect, download/upload of data will be realized according to the tariff plan of the subscriber. One can prolong the term of GPRS balance by activating an additional GPRS-Package, at that, the unused MPs will be added to the new package. Information on the number of used MBs and the term of GPRS-balance effect is available by dialing *103#.
“GPRS-Package” service is available for customers of all tariff plans of Beeline mobile connection of prepaid system of account, except for “Drive”, “Basic”, “Night” and “Unlimited” prepaid mobile internet tariff plans.