10:28 | 08.07.11 | Նորություններ | 5328
Երեւան: Մեդիամաքս: ABBYY ընկերության փոխնախագահ Արամ Փախչանյանը հուլիսի 13-ին Երեւանում կանցկացնի վարպետության դաս` “Սեփական ՏՏ-բիզնես.
ինչո՞վ զբաղվել եւ ինչպե՞ս դա իրականացնել” թեմայով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին “Այբ” կրթական հիմնադրամում, որի համահիմնադիրներից է Արամ Փախչանյանը, վարպետության դասին մասնակցելու համար պետք է գրանցվել` էլ. նամակ ուղարկելով ayb@ayb.am հասցեով մինչեւ հուլիսի 12-ը, ժամը 18:00-ն:
Վարպետության դասը կկայանա հուլիսի 13-ին, ժամը 13:00-14:30` ՀՊՃՀ (Պոլիտեխնիկ) 17-րդ մասնաշենքի դահլիճում:
Արամ Փախչանյանը կներկայացնի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների շուկայի զարգացման համաշխարհային միտումները, կխոսի այն մասին, թե ինչպե՞ս իրականացնել հնարավորությունները առկա իրողությունների պայմաններում:
ABBYY ընկերությունը հայտնի է իր FineReader եւ Lingvo ծրագրերով: Արամ Փախչանյանը կանգնած է եղել ընկերության ակունքներում, ակտիվորեն մասնակցել է բիզնեսի կայացման եւ զարգացման, միջազգային շուկաներ դուրս գալու գործում: Այսօր ABBYY-ն ունի 1000-ից ավելի աշխատակիցներ եւ գրասենյակներ աշխարհի տարբեր երկրներում` ներառյալ Ճապոնիան, Չինաստանը, Բրազիլիան, Ավստրալիան եւ ԱՄՆ:

10:28 | 08.07.11 | Новости | 5320
Вице-президент ABBYY проведет мастер-класс в Ереване на тему «Свой IT-бизнес: чем заняться и как это сделать»
Ереван/Медиамакс/. Вице-президент компании ABBYY Арам Пахчанян проведет 13 июля мастер-класс в Ереване на тему «Свой IT-бизнес: чем заняться и как это сделать».
Как сообщили Медиамакс в образовательном фонде «Айб», одним из соучредителей которого является Арам Пахчанян, для участия в мастер-классе следует зарегистрироваться, отправив до 18:00 часов 12 июля письмо на адрес ayb@ayb.am.
Мастер-класс пройдет 13 июля, с 13:00 до 14:30, в зале корпуса 17 Государственного инженерного университета Армении.
Арам Пахчанян будет говорить о мировых трендах в развитии рынка IT, о тех целях, которые достижимы в существующих реалиях.
Компания ABBYY известна своими программными продуктами FineReader и Lingvo. Арам Пахчанян стоял у истоков компании, активно участвовал в становлении и развитии бизнеса, в выходе на международные рынки. Сейчас в компании ABBYY более 1000 сотрудников и офисы во многих странах, включая Японию, Китай, Бразилию, Австралию и США.