10:28 | 08.07.11 | Նորություններ | 5328
Երեւան: Մեդիամաքս: ABBYY ընկերության փոխնախագահ Արամ Փախչանյանը հուլիսի 13-ին Երեւանում կանցկացնի վարպետության դաս` “Սեփական ՏՏ-բիզնես.
ինչո՞վ զբաղվել եւ ինչպե՞ս դա իրականացնել” թեմայով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին “Այբ” կրթական հիմնադրամում, որի համահիմնադիրներից է Արամ Փախչանյանը, վարպետության դասին մասնակցելու համար պետք է գրանցվել` էլ. նամակ ուղարկելով ayb@ayb.am հասցեով մինչեւ հուլիսի 12-ը, ժամը 18:00-ն:
Վարպետության դասը կկայանա հուլիսի 13-ին, ժամը 13:00-14:30` ՀՊՃՀ (Պոլիտեխնիկ) 17-րդ մասնաշենքի դահլիճում:
Արամ Փախչանյանը կներկայացնի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների շուկայի զարգացման համաշխարհային միտումները, կխոսի այն մասին, թե ինչպե՞ս իրականացնել հնարավորությունները առկա իրողությունների պայմաններում:
ABBYY ընկերությունը հայտնի է իր FineReader եւ Lingvo ծրագրերով: Արամ Փախչանյանը կանգնած է եղել ընկերության ակունքներում, ակտիվորեն մասնակցել է բիզնեսի կայացման եւ զարգացման, միջազգային շուկաներ դուրս գալու գործում: Այսօր ABBYY-ն ունի 1000-ից ավելի աշխատակիցներ եւ գրասենյակներ աշխարհի տարբեր երկրներում` ներառյալ Ճապոնիան, Չինաստանը, Բրազիլիան, Ավստրալիան եւ ԱՄՆ:

10:28 | 08.07.11 | News | 5332
ABBYY Vice President to hold a master class in Yerevan on “Your IT-business: what to do and how to do it”
Yerevan/Mediamax/. Vice President of ABBYY Aram Pakhchanyan will hold a master class in Yerevan July 13 on “Your IT-business: what to do and how to do it”.
As Mediamax was told in “Ayb” Educational Fund, one of the co-founders of which is Aram Pakhchanyan, to participate in the master class one should register sending a letter to ayb@ayb.am by 18:00 of July 12.
The master class will be held in the hall of building 17 of the State Engineering University of Armenia.
Aram Pakhchanyan will speak about the world trends in IT market development.
ABBYY is known for its software products such as FineReader and Lingvo. Aram Pakhchanyan was one of the founders of the company. He took an active part in the establishment and development of the business and entering world markets. Now ABBYY employs over 1000 people and has offices in many countries including Japan, China, Brazil, Australia and USA.