15:06 | 29.07.11 | Նորություններ | 4764
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի կենդանաբանական այգում այսօր տեղի է ունեցել անվճար WiFi կապի գործարկման մեկնարկի արարողությունը, որի արագությունն է 10 Մբիթ/վրկ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ սա կենդանաբանական այգու համար առաջադիմական քայլ է:
“Այս քայլով բարձրանում է նաեւ այցելուներին սպասարկելու մակարդակը: Քիչ են նման այգիները, որոնցում ցանկացած ոք կարող է մուտք գործել ինտերնետի լայնաշերտ տարածություն”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
“Երբ ողջ այգու տարածքը համալրվի համացանցով, կգործի նաեւ ինտերակտիվ քարտեզը, որի միջոցով այցելուն կկարողանա ոչ միայն կողմնորոշվել տարածքում, այլեւ ստանալ հետաքրքրաշարժ տեղեկատվություն այգու եւ կենդանիների մասին”,-ասել է կենդանաբանական այգու տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ սպիտակ սիրամարգների ազատավանդակում տեղադրվել է վեբ-տեսախցիկ, որը թույլ կտա կենդանիների խնամակալներին մշտապես հետեւել նրանց:
“Կենդանիների խնամակալություն” ծրագիրը թույլ է տալիս 20 000-100 000 դրամ նվիրատվություն իրականացնելով` խնամել ձեր սիրելի կենդանիներին:

15:06 | 29.07.11 | Новости | 4741
Ереван/Медиамакс/. Отныне в ереванском зоопарке доступная бесплатная сеть Wi-Fi со скоростью 10 Мбит/сек.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян сказал, что для зоопарка это является прогрессивным шагом.
«Этим шагом повышается уровень обслуживания посетителей. Мало таких парков, где каждый желающий может получить широкополосный доступ в интернет», - заявил Ральф Йирикян.
«Когда вся территория парка будет обеспечена интернет-связью, начнет действовать интерактивная карта, с помощью которой посетитель сможет не только сориентироваться на территории, но и получить интересующую информацию о парке и животных», - сказал директор зоопарка Рубен Хачатрян.
Он сообщил, что в клетке белых павлинов установлена веб-камера, с помощью которой опекун сможет следить за своим любимым животным.
Программа «Опекунство животных» позволяет, сделав пожертвование в размере 20 000-100 000 драм, ухаживать за своими любимыми животными.