14:10 | 29.08.11 | Նորություններ | 2897
Երեւան/Մեդիամաքս/. Սթիվ Ջոբսի հեռանալուց հետո Apple-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնը ստանձնած Թիմ Կուկը շտապել է էլեկտրոնային նամակով իր աշխատակիցներին հավաստիացնել, որ ընկերությունը չի պատրաստվում փոխվել:
Ինչպես հաղորդում է 3dnews.ru-ն, Թիմ Կուկը նշել է, որ Apple-ում աշխատելը «իր կյանքի արտոնությունն է»:
Ահա նամակի ամբողջական բովանդակությունը:
«Apple-ի թիմին`
Ես աշխատանքի հիանալի հնարավորություն եմ ակնկալում աշխարհի ամենանորարար ընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնում: Միանալով Apple-ին` ես կայացրել եմ իմ կյանքի ամենալավ որոշումներից մեկը, իսկ 13 տարիների աշխատանքը Apple-ում Սթիվ Ջոբսի կողքին դարձավ կյանքիս արտոնությունը: Ես կիսում եմ Սթիվի լավատեսությունը` Apple-ի լուսավոր ապագայի վերաբերյալ:
Սթիվը անհավատալի առաջնորդ եւ ուսուցիչ էր ինչպես իմ, այնպես էլ ղեկավարության ողջ թիմի եւ մեր հիանալի աշխատակիցների համար: Մենք իսկապես ակնկալում ենք Սթիվի մշտական ղեկավարումն ու ոգեշնչումը մեր տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնում:
Ես կցանկանայի, որպեսզի բոլորդ վստահ լինեք, որ Apple-ը չի փոխվելու: Ես գնահատում եւ գովաբանում եմ Apple-ի եզակի արժեքները եւ սկզբունքները: Սթիվը հիմնել է ընկերություն եւ մշակույթ, որը նման չէ այս աշխարհում ոչ մի բանի, եւ մենք հավատարիմ կմնանք դրան` դա մեր  ԴՆԹ-ն է: Մենք կշարունակենք ստեղծել աշխարհի լավագույն ապրանքները, որոնք հիացմունք  կառաջացնեն մեր սպառողների մոտ, եւ հպարտություն կներշնչենք մեր աշխատակիցներին իրենց կատարած աշխատանքի համար:
Ես սիրում եմ Apple-ը եւ ուզում եմ սուզվել նոր պարտականությունների մեջ: Տնօրենների խորհրդի, ղեկավարների թիմի եւ ձեզանից շատերի աջակցությունն ոգեշնչող է: Վստահ եմ, որ առջեւում մեզ սպասում են լավ տարիներ, եւ միասին մենք կշարունակենք կախարդական վայր դարձնել Apple-ը, ինչպիսին որ այն կա:

14:10 | 29.08.11 | Новости | 2915
Ереван/Медиамакс/.Тим Кук, принявший на себя пост исполнительного директора Apple с уходом Стива Джобса, поспешил электронным письмом уверить сотрудников, что компания не собирается меняться.
Как сообщает 3dnews.ru, Тим Кук отметил, что работать в Apple для него - «привилегия всей жизни», и он смотрит в будущее на годы вперёд.
Вот полный текст письма:
«Команде:
Я предвкушаю изумительную возможность работать в качестве исполнительного директора наиболее инновационной компании в мире. Присоединившись к Apple, я сделал самое лучшее из когда-либо принятых решений, а работа в Apple рядом со Стивом Джобсом в течение более 13 лет стала привилегией всей жизни. Я разделяю оптимизм Стива о светлом будущем Apple.
Стив был невероятным лидером и наставником для меня, как и для всей команды руководителей и наших изумительных сотрудников. Мы действительно ожидаем постоянного руководства Стива и вдохновения от него уже в качестве нашего председателя совета директоров.
Я желал бы, чтобы вы были уверены, что Apple не будет меняться. Я ценю и славлю уникальные ценности и принципы Apple. Стив создал компанию и культуру, которая не похожа ни на что иное в мире, и мы останемся этому верны - это наша ДНК. Мы будем продолжать создавать лучшие продукты в мире, которые будут восхищать наших покупателей и вселять в наших сотрудников гордость за то, что они делают.
Я люблю Apple и желаю окунуться с головой в мою новую роль. Вся изумительная поддержка от Совета директоров, команды руководителей и многих из вас вдохновляет. Я уверен, что впереди нас ждут лучшие годы и вместе мы продолжим делать Apple волшебным местом, которым она и является.