14:31 | 02.09.11 | Նորություններ | 4983
Երեւան: Մեդիամաքս:Այսօր Երեւանի թիվ 186 ֆրանսերեն թեքումով դպրոցում Orange-ի աջակցությամբ բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային դասարան:
Դասարանն ունի 10 համակարգիչ, տպիչ, պրոյեկտոր ու այլ տեխնիկա եւ զինված է Orange-ի Ֆլայբոքս երթուղիչով, որը կապահովի գերարագ մուտք դեպի համացանց:
640 աշակերտ ունեցող այս դպրոցի բոլոր դասարանների աշակերտները` սկսած երկրորդ դասարանից, կունենան դասաժամեր համակարգչային տեխնիկայով եւ աքսեսուարներով զինված դասասենյակում:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, եւ մենք ցանկանում ենք, որ կրթության ոլորտը, մասնավորապես դպրոցները, անմասն չմնան այն հնարավորություններից, որ ընձեռում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաները: Մեր ընկերության հիմնական բիզնես գործունեության մի կարեւոր ոլորտն ինտերնետն է, եւ մենք գիտակցում ենք այս պատասխանատվությունը, որ կրում ենք տեղեկատվական հասարակության կառուցման գործում: Սա նաեւ մեր փոքրիկ ներդրումն է հայ-ֆրանսիական դարավոր բարեկամության պահպանմանն ու ուժեղացմանը», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Orange-ը խրախուսում է իր աշխատակիցների անմիջական մասնակցությունն ընկերության հասարակական ծրագրերում: Այս փիլիսոփայությամբ էլ Orange-ի աշխատակիցներն անձամբ կներգրավվեն համակարգչային դասարանի աշխատանքներին. յուրաքանչյուր ամիս մեկ անգամ Orange-ի` բարձր որակավորում ունեցող մասնագետները հատուկ համակարգչային վերապատրաստման դասընթացներ կանցկացնեն բոլոր ցանկացող աշակերտների համար:

14:31 | 02.09.11 | Новости | 4959
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в ереванской школе N186 с французским уклоном при содействии Orange открылся компьютерный класс, обеспеченный высокоскоростным интернетом.
Класс оснащен 10 компьютерами, принтерами, проектором и другой техникой, а также флайбокс-маршрутизатором Orange, который обеспечивает высокоскоростное подключение к сети.
Учащиеся этой школы, в которой 640 учеников, со второго класса будут проводить занятия в оснащенном компьютерной техникой и аксессуарами классе.
«Современные технологии развиваются с невероятной скоростью, и мы желаем, чтобы сфера образования, в частности, школы не оставались в стороне от тех возможностей, которые предоставляют информационные технологии. Интернет - одна из важных сфер деятельности нашей компании, и мы осознаем ту ответственность, которую мы несем в деле строения информационного общества. Это также наш небольшой вклад в сохранение и укрепление армяно-французской вековой дружбы»,- заявил генеральный директор Orange Бруно Дютуа.
Orange поощряет непосредственное участие своих сотрудников в общественных программах компании. Именно согласно этой философии сотрудники Orange будут лично вовлечены в работу компьютерного класса: раз в месяц высококвалифицированные специалисты Orange будут проводить специальные компьютерные занятия для всех желающих школьников.