16:59 | 16.09.11 | Նորություններ | 4782
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 16-18-ը Աղվերանում կկայանա Հայաստանի ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական ֆորումը, որի ընթացքում կքննարկվի ՀՀ նախագահին ներկայացվելիք ՏՀՏ ոլորտի բարեփոխումների առաջարկությունների փաթեթը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ընկերությունների միությունում (ԻՏՁՄ), բարեփոխումների առաջարկությունների փաթեթը մշակվել է՝  հիմք ընդունելով ԻՏՁՄ վարչության և Սերժ Սարգսյանի ապրիլին կայացած հանդիպման արդյունքները:
Ֆորումին կմասնակցեն ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչները, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարը, ՏՀՏ ոլորտի շուրջ 70 ընկերությունների ղեկավարներ:
Ֆորումի ընթացքում քննարկվեն նաեւ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի բարեփոխման հայեցակարգը, ՀՀ նախագահի հովանու ներքո տեխնոլոգիական ձեռներեցության զարգացման ծրագրի նախագիծը, ինչպես նաեւ կանցկացվեն վերոհիշյալ ծրագրերի շուրջ դոնոր կազմակերպությունների ժողովը եւ նորաստեղծ տեխնոլոգիական ընկերությունների ասոցիացիայի հիմնադիր համագումարը:

16:59 | 16.09.11 | Новости | 4738
Ереван /Медиамакс/. 16-18 сентября в Агверане пройдет неформальная встреча руководителей компаний сферы информационно-коммуникативных технологий (ИКТ), на которой будет обсуждать пакет предложений по реформе отрасли, который будет представлен президенту Армении.
Как сообщили Медиамакс в Союзе компаний информационных технологий (СПИТ), пакет предложений разработан, учитывая результаты состоявшейся в апреле встречи президента Армении с членами правления СПИТ.
В Агверане соберутся представители аппарата президента Армении, министр экономики, руководители около 70 компаний сферы ИКТ.
На встрече будут обсуждены также концепция реформирования Государственного инженерного университета Армении и проект развития программы технологического предпринимательства под патронажем президента Армении.