16:59 | 16.09.11 | Նորություններ | 4782
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 16-18-ը Աղվերանում կկայանա Հայաստանի ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական ֆորումը, որի ընթացքում կքննարկվի ՀՀ նախագահին ներկայացվելիք ՏՀՏ ոլորտի բարեփոխումների առաջարկությունների փաթեթը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ընկերությունների միությունում (ԻՏՁՄ), բարեփոխումների առաջարկությունների փաթեթը մշակվել է՝  հիմք ընդունելով ԻՏՁՄ վարչության և Սերժ Սարգսյանի ապրիլին կայացած հանդիպման արդյունքները:
Ֆորումին կմասնակցեն ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչները, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարը, ՏՀՏ ոլորտի շուրջ 70 ընկերությունների ղեկավարներ:
Ֆորումի ընթացքում քննարկվեն նաեւ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի բարեփոխման հայեցակարգը, ՀՀ նախագահի հովանու ներքո տեխնոլոգիական ձեռներեցության զարգացման ծրագրի նախագիծը, ինչպես նաեւ կանցկացվեն վերոհիշյալ ծրագրերի շուրջ դոնոր կազմակերպությունների ժողովը եւ նորաստեղծ տեխնոլոգիական ընկերությունների ասոցիացիայի հիմնադիր համագումարը:

16:59 | 16.09.11 | News | 3634
Yerevan /Mediamax/. The non-formal meeting of the heads of the companies operating in the information and communication technologies (ICT) sector will be held in Aghveran on September 16-18. During the meeting, the package of proposals on the reforms in the sector due to be presented to the Armenian President will be discussed.
The package of proposals is worked out taking into account the results of the meeting of Armenian President with the UITE board members held in April, Mediamax was informed in the Union of IT Enterprises.
Aghveran will host the representatives of Armenian President’s Office, Minister of Economy and leaders of about 70 ICT companies.
The meeting will also focus on the conception of reforming the Armenian State Engineering University and the draft program for the development of technological entrepreneurship under the Armenian President’s patronage.