09:46 | 05.10.11 | Նորություններ | 3465
Երեւան/Մեդիամաքս/. Apple ընկերությունը ներկայացրել է նոր iPhone 4S սմարթֆոնը, որը iPhone 4-ի արդիականացված տարբերակն է:
iPhone 4S-ը ներառում է А5 երկմիջուկային պրոցեսոր, որի հաշվիչ հզորությունը երկու անգամ գերազանցում է նախկին մոդելները, ընդ որում` գրաֆիկական տեղեկությունների մշակման արագությունը աճել է 7 անգամ, հաղորդում է РБК-ն:
Սարքը ունի 2 ալեհավաք, որոնք նոր սմարթֆոնին հնարավորություն են տալիս աշխատել ինչպես GSM, այնպես էլ CDMA ցանցերում: Սմարթֆոնը աշխատում է HSDPA+ տեխնոլոգիայով, որը հնարավորություն է տալիս տվյալները փոխանցել վայրկյանում մինչեւ 14,4 մեգաբիթ արագությամբ:
iPhone 4S-ը համալրված է 8 մեգապիքսելանոց տեսախցիկով, որը հնարավորություն է տալիս լուսանկարել 33%-ով ավելի արագ, ինչպես նաեւ վիդեո նկարել FullHD 1080p ձեւաչափով:
Նորույթը կարող է նաեւ ձայն ճանաչել: Մասնավորապես, շնորհանդեսին սմարթֆոնին հարց տրվեց. «Փարիզում ժամը քանի՞սն է»: iPhone-ը իր էկրանին ցույց տվեց Ֆրանսիայի ընթացիկ ժամը: Բացի այդ, ձայնի օգնությամբ հնարավոր է SMS հաղորդագրություններ գրել:
Սարքի արտաքին տեսքը մնացել է անփոփոխ եւ նման է iPhone 4-ին:
Apple-ը հաղորդում է, որ iPhone 4S-ը հոկտեմբերի 14-ից վաճառքի կհանվի ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Ավստրալիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Ֆրանսիայում, Գերմանիայում եւ Ճապոնիայում: Հոկտեմբերի 28-ից սարքը կվաճառվի եւս 22 երկրներում:
Սարքի գինը կախված կլինի ներկառուցված հիշողության ծավալից: Այսպես, ԱՄՆ-ում 16Գբ, 32Գբ եւ 64Գբ հզորությամբ սմարթֆոնի գինը օպերատորի հետ երկամյա պայմանագրով կկազմի համապատասխանաբար $ 199, 299 եւ 399:
Ի տարբերություն նախկին մոդելների, նոր սմարթֆոնի շնորհանդեսը անցկացրել է ոչ թե ընկերության հանրահռչակ Սթիվ Ջոբսը, այլ Apple-ի գործադիր տնօրեն Թիմ Կուկը:

09:46 | 05.10.11 | Новости | 3467
Ереван/Медиамакс/. Компания Apple представила новый смартфон iPhone 4S, который представляет собой модернизированную версию iPhone 4.
iPhone 4S обладает двухъядерным процессором А5, вычислительная мощность которого в два раза больше, чем у установленного в предыдущей модели; при этом скорость обработки графической информации возросла в 7 раз, передает РБК.
У устройства 2 антенны, позволяющие новому смартфону работать как в сетях GSM, так и в сетях CDMA. Смартфон поддерживает технологию HSDPA+, которая позволяет передавать данные со скоростью до 14,4 мегабит в секунду.
У iPhone 4S 8 мегапиксельная камера, которая позволяет делать фотографии на 33% быстрее, а также снимать видео в формате FullHD 1080p.
Новинка способна распознавать голос. В частности, на презентации смартфону был задан вопрос: \"Какое время в Париже?\". iPhone показал на экране текущее время во Франции. Кроме того, с помощью голоса можно будет набирать SMS-сообщения.
Внешний вид мобильного устройства остался без изменений и аналогичен iPhone 4.
Apple сообщает, что iPhone 4S поступит в продажу в США, Канаде, Австралии, Великобритании, Франции, Германии и Японии 14 октября. 28 октября смартфон начнет продаваться еще в 22 странах.
Цена устройства будет зависеть от объема встроенной памяти. Так, в США цена с двухлетним контрактом оператора для 16Гб, 32Гб и 64Гб сматрфона составит $ 199, 299 и 399 соответственно.
Презентацию нового смартфона, в отличие от всех предыдущих, провел не легендарный сооснователь компании Стив Джобс, а действующий исполнительный директор Apple Тим Кук.