13:21 | 21.10.11 | Նորություններ | 4753
Երեւան/Մեդիամաքս/.“ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) գործարկել է «Ստատիկ IP-հասցե» ծառայությունը, որը նախատեսված է Hi-Line ծառայության անսահմանափակ սակագնային փաթեթների (բացառությամբ “Մեգա+”-ի) բաժանորդ հանդիսացող ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց համար:
«Ստատիկ IP-հասցե» ծառայությունն ապահովում է համակարգչի մշտական էլեկտրոնային հասցե, որը չի փոխվում համակարգի վերաբեռնավորման կամ ինտերնետին վերամիացման դեպքում: Այն կտրամադրվի ինչպես նոր, այնպես էլ գործող բաժանորդներին գրավոր դիմումի հիման վրա, հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում:
«Ծառայությունը հատկապես հարմար է այն բաժանորդներին, ում անհրաժեշտ է առանց դժվարության ապահովել իրենց համակարգչի հեռահար հասանելիությունը, կիրառել մասնագիտացված ծառայություններ կամ խաղեր, որոնք պահանջում են ստատիկ IP-հասցեներ: Այն հնարավորություն կընձեռի մեր բաժանորդներին առավելագույն արդյունավետությամբ եւ հարմարավետությամբ օգտվել Ինտերնետից տանը կամ աշխատանքի վայրում», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծառայության ակտիվացումն անվճար է, իսկ ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է 500 դրամ: Բաժանորդային վարձ չի գանձվում իրավաբանական անձ հանդիսացող բաժանորդներից, որոնք օգտվում են 1024 կբիթ/վ եւ ավելի բարձր արագությամբ անսահմանափակ սակագնային փաթեթներից:
Ստատիկ IP-հասցեն համակարգչի ունիվերսալ մշտական IP-հասցե է, որը չի փոխվում կապի յուրաքանչյուր նոր սեանսի ժամանակ: Ստատիկ IP-հասցեն թույլ է տալիս բաժանորդին կազմակերպել համակարգչային տարբեր ծառայություններ, մասնավորապես, տեղեկատվության ուղիղ հասցեագրում հատկացված ստատիկ IP-հասցեին, վիրտուալ WEB-սերվերների կազմակերպում տնային կամ գրասենյակային համակարգչում առանց դոմեյնների օգտագործման եւ գրանցման, Ինտերնետի միջոցով հեռահար մուտքի հնարավորությամբ կորպորատիվ ցանցերի կազմակերպում եւ այլն:

13:21 | 21.10.11 | Новости | 4751
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) запустил услугу «Статический IP-адрес» для физических и юридических лиц - абонентов безлимитных тарифных планов услуги Hi-Line (кроме ТП « Мега+»).
Услуга «Статический IP» обеспечивает компьютер постоянным  электронным адресом,  который не меняется после перезагрузки системы или повторного подключения к Интернету. Она предоставляется как новым, так и действующим клиентам на основании письменного заявления, сообщили в пресс-службе компании.
«Услуга будет полезна, прежде всего, тем пользователям, которым необходимо без труда организовать доступ к своему компьютеру извне, использовать специализированные программы или игры, требующие статические IP-адреса. Она позволит нашим клиентам максимально эффективно и комфортно использовать возможности Интернета на работе и дома», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Активация услуги бесплатна, ежемесячная абонентская плата составляет 500 драм, однако абонентская плата за услугу не взимается с юридических лиц – абонентов тарифных планов  услуги Hi-Line с пропускной способностью 1024 Кбит/с и выше.
Статический IP-адрес - это универсальный постоянный IP-адрес компьютера, не меняющийся при каждом новом сеансе связи. Применение статического IP-адреса  позволяет пользователю организовать  на своем компьютере различные сервисы, в частности, пересылку информации напрямую на выделенный статический IP-адрес, организацию виртуальных WEB-серверов на домашнем или офисном компьютере без использования и регистрации доменных имен, организацию распределенных корпоративных сетей с удаленным доступом через Интернет и т.п.