16:20 | 31.10.11 | Նորություններ | 4199
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) Հայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակին տրամադրել է 116 անվճար կարճ հեռախոսահամար` քաղաքացիներից զանգեր ընդունելու նպատակով:
Այս համարին զանգահարելու դեպքում ԱրմենՏել ընկերությունը գումար չի գանձելու Beeline ֆիքսված և շարժական կապի բաժանորդներից, իսկ Հայաստանի այլ օպերատորներից չի գանձվելու զանգերի վերջնավորման ծառայության վճարը, հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում:
«Հուսով ենք, որ Օմբուդսմենի և հասարակության ներկայացուցիչների միջև հաղորդակցման նոր եղանակը կնպաստի մարդու իրավունքների պաշտպանության արդյունավետության բարձրացմանը` հանուն Հայաստանի ապագայի», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:20 | 31.10.11 | News | 4191
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) provided the Office of Armenia’s Human Rights’ Defender with 116 short number for receiving calls from citizens.
Realizing the importance of effective functioning of the institute of human rights protection, the company undertook all the expenses on installation and servicing of 116 short number. The calls made to the number by “ArmenTel” fixed and mobile network subscribers as well as termination from other mobile operators of Armenia are free of charge, the company’ press service reported.
“We hope that the extra free communication channel between the Ombudsman and the representatives of society will allow enhancing the effectiveness of human rights protection for the sake of Armenia’s future”, said ArmenTel CEO Igor Klimko.