14:24 | 09.11.11 | Նորություններ | 5072
Երեւան: Մեդիամաքս: Էլեկտրոնային առեւտրի իրավական խնդիրները մնում են կառավարության օրակարգում, այսօր ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Վահե Դանիելյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ելույթ ունենալով Հայաստանում էլեկտրոնային առեւտրի իրավական խնդիրներին նվիրված քննարկմանը` Վահե Դանիելյանը ներկայացրել է ոլորտի խնդիրների լուծման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի գործունեության միջանկյալ արդյունքները:
Նա նշել է, որ մի շարք հարցեր, ինչպիսիք են, օրինակ, հայկական բանկերի մոտ Visa միջազգային քարտերով ինտերնետ վճարումների ընդունման լիցենզիայի բացակայությունը, պայմանավորված են ոչ թե վարչական արգելքով, այլ բանկերի մոտ համապատասխան հետաքրքրության բացակայությամբ:
Նախարարի խորհրդականի խոսքերով, վարչական պատնեշների վերացումը կապահովեն աշխատանքային խմբի օրենսդրական նախաձեռնությունները, որոնք գտնվում եմ մշակման փուլում:

14:24 | 09.11.11 | Новости | 4753
Ереван/Медиамакс/. Советник министра экономики Армении Ваге Даниелян сказал сегодня, что правовые проблемы электронной торговли остаются на повестке правительства.
Как сообщает Медиамакс, Ваге Даниелян представил сегодня промежуточные результаты деятельности межведомственной рабочей группы, созданной для решения проблем данной сферы.
Он отметил, что ряд вопросов, в том числе отсутствие у армянских банков лицензии на реализацию интернет-оплат посредством международных карт Visa, обусловлены не административными барьерами, а отсутствием интереса у банков.
По словам советника министра, ликвидацию административных барьеров обеспечат законодательные инициативы рабочей группы, которые находятся на стадии разработки.