11:54 | 10.11.11 | Նորություններ | 2996
Երեւան/Մեդիամաքս/. Yahoo!-ն, AOL-ը եւ Microsoft-ը կնքել են ԱՄՆ-ում ինտերնետ-գովազդի վաճառքի շուրջ համագործակցության պայմանագիր: Ընկերությունները պարտավորվում են աջակցել միմյանց գովազդային մակերեսների ավելցուկները հաճախորդներին վաճառելու գործում, ինչը նրանցից յուրաքանչյուրին հնարավորություն կտա գովազդային պաստառները ցուցադրել լսարանի ավելի լայն շրջանակին:
Համաձայնագրին մասնակցողների գլխավոր նպատակն է պաշպանել պրեմիում դասի գովազդի վաճառքի հետ կապված բիզնեսը, այսօր գրում է “Վեդոմոստի”-ն: Սոցիալական ցանցերի եւ հատկապես Facebook-ի ժողովրդականության աճի հետեւանքով այս հատվածը վտանգի տակ է:
«Հուսով ենք, որ մեր ընկերություններից յուրաքանչյուրի CPM (cost per mille, վահանակի հազար ցուցադրման գինը) ցուցանիշը կպահպանվի պատշաճ մակարդակի վրա»,- ասել է Yahoo!-ի ամերիկյան ներկայացուցչության ղեկավար Ռոս Լեւինսոնը:
“Համաձայնագիրը բացառիկ չէ եւ ոչ ոքի չի արգելում զուգահեռաբար համագործակցել գովազդի այլ վաճառողների հետ: Բայց մեզանից ոչ մեկը մտադիր չէ վերին գնային հատվածի առցանց գովազդի վաճառքի շուրջ համագործակցել Google-ի կամ Facebook-ի հետ”,- ասել է նա:

11:54 | 10.11.11 | Новости | 3009
Ереван/Медиамакс/. Yahoo!, AOL и Microsoft заключили соглашение о партнерстве, касающемся продаж интернет-рекламы в США. Компании обязуются помогать друг другу продавать клиентам излишки рекламных площадей, что позволит каждой из них демонстрировать рекламные баннеры более широкой аудитории.
Главная цель участников соглашения - защитить бизнес, связанный с продажей рекламы премиум-класса, пишут сегодня Ведомости. Именно этот сегмент оказался под угрозой в связи с ростом популярности социальных сетей и прежде всего Facebook.
«Надеемся, что у каждой из наших компаний показатели CPM (cost per mille, стоимость тысячи показов баннера) будут сохраняться на приемлемом уровне», - сказал глава американского подразделения Yahoo! Росс Левинсон.
Соглашение не эксклюзивное и не запрещает никому из участников параллельно сотрудничать с другими продавцами рекламы. Но никто из них не намерен вступать в партнерства по продаже онлайн-рекламы верхнего ценового сегмента ни с Google, ни с Facebook.