16:11 | 21.11.11 | Նորություններ | 6390
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Հիմնադրամը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը շարունակում են Հայաստանի հեռավոր համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը:
Բարեգործական ծրագրերի շրջանակներում բացվել են երկու մարզադահլիճներ Հայաստանի հարավային մարզերում` մեկը Դավիթ Բեկ գյուղում (Սյունիք), իսկ մյուսը` Մալիշկա գյուղում (Վայոց Ձոր): Երկու մարզադահլիճներն էլ նախատեսված են ոչ միայն դպրոցականների, այլ ամբողջ համայնքի համար, ինչը թույլ ստեղծել տարբեր սպորտային խմբակներ եւ միջոցառումներ:
«Orange Հիմնադրամն իր ուշադրության կենտրոնում է պահում այն խնդիրները, որոնք վերաբերում են երեխաներին եւ խոցելի գյուղական համայնքներին, եւ սրանք առաջին մարզադահլիճները չեն, որոնց բացմանը մենք աջակցում ենք Հայաստանի մարզերում: Մալիշկան ունի նշանակալից սպորտային ավանդույթներ, իսկ մարզադահլիճի առկայությունը չափազանց կարեւոր է դրանք պահպանելու համար», ասել է Orange Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Երկու ծրագրերի իրականացման համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է ավելի քան 8 միլիոն դրամ:
Ավելի վաղ Orange-ի աջակցությամբ մարզադահլիճներ էին բացվել Մարմաշենում (Շիրակ), Ջուջեւանում եւ Նոյեմբերյանում (Տավուշ):

16:11 | 21.11.11 | News | 6350
Yerevan/Mediamax/. Orange Foundation and “Shen” NGO continue implementing charitable projects, directed to development of rural communities in Armenia.
In the frames of charitable projects, two gyms have been opened in the southern regions of Armenia: one in Davit Bek, Syunik region, and the other in Malishka, Vayots Dzor region.
Both gyms are open to the whole community and are not meant only for schoolchildren.
Bruno Duthoit, Chairman of Orange Foundation said: “Orange Foundation has children and vulnerable rural communities in the center of its attention and these are not the first gyms that we support in the regions. I know that both villages needed them, and even more: Malishka has very strong sport traditions, and the availability of a gym is important to keep them alive”.
Orange has allotted in total 8 million AMD for the realization of the two projects.
Three other gyms have been opened in other regions of Armenia with the support of Orange earlier this year: in Marmashen (Shirak), in Jujevan and Noyemberyan (Tavush).