16:11 | 21.11.11 | Նորություններ | 6390
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Հիմնադրամը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը շարունակում են Հայաստանի հեռավոր համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը:
Բարեգործական ծրագրերի շրջանակներում բացվել են երկու մարզադահլիճներ Հայաստանի հարավային մարզերում` մեկը Դավիթ Բեկ գյուղում (Սյունիք), իսկ մյուսը` Մալիշկա գյուղում (Վայոց Ձոր): Երկու մարզադահլիճներն էլ նախատեսված են ոչ միայն դպրոցականների, այլ ամբողջ համայնքի համար, ինչը թույլ ստեղծել տարբեր սպորտային խմբակներ եւ միջոցառումներ:
«Orange Հիմնադրամն իր ուշադրության կենտրոնում է պահում այն խնդիրները, որոնք վերաբերում են երեխաներին եւ խոցելի գյուղական համայնքներին, եւ սրանք առաջին մարզադահլիճները չեն, որոնց բացմանը մենք աջակցում ենք Հայաստանի մարզերում: Մալիշկան ունի նշանակալից սպորտային ավանդույթներ, իսկ մարզադահլիճի առկայությունը չափազանց կարեւոր է դրանք պահպանելու համար», ասել է Orange Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Երկու ծրագրերի իրականացման համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է ավելի քան 8 միլիոն դրամ:
Ավելի վաղ Orange-ի աջակցությամբ մարզադահլիճներ էին բացվել Մարմաշենում (Շիրակ), Ջուջեւանում եւ Նոյեմբերյանում (Տավուշ):

16:11 | 21.11.11 | Новости | 6396
Ереван/Медиамакс/. Фонд Orange и благотворительная общественная организация «Шен» продолжают реализацию благотворительной программы, направленной на развитие отдаленных регионов Армении.
В рамках благотворительных программ были открыты два спортзала в южных регионах Армении: в селе Давид Бек (Сюник) и в селе Малишка (Вайоц Дзор). Оба спортзала предусмотрены не только для школьников, а для всей общины, что позволяет создавать различные спортивные кружки и проводить мероприятия.
«В центре внимания Фонда Orange находятся проблемы детей и уязвимых сельских местностей, и это не первые спортзалы, открытию которых мы содействуем в областях Армении. У Малишки есть значимые спортивные традиции, и существование спортзала крайне важно для их сохранения», - заявил председатель совета попечителей Фонда Orange Бруно Дютуа.
Для реализации двух программ Orange выделил более 8 млн драмов.
Ранее при содействии Orange спортивные залы были открыты в Мармашене (Ширак), Джуджеване и Ноемберяне (Тавуш).