ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը դարձավ “Բիզնես առաջնորդության” մրցանակի առաջին մրցանակակիրը
Երեւան/Մեդիաամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին շնորհվել է Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի Բիզնեսի եւ կառավարման ֆակուլտետի` “Բիզնես առաջնորդության” մրցանակը:
Մրցանակը Ռալֆ Յիրիկյանին հանձնեցին համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանը եւ Բիզնեսի եւ կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էրիկ Գեւորգյանը:
“Կարելի է նշել արդյունավետ բիզնես առաջնորդության հարյուրավոր նախապայմաններ. շուկայի զարկերակը զգալու ունակությունը, մասնագետների լավ թիմի ձեւավորումը եւ դրա շարժիչ ուժ լինելը, բեկումնային գաղափարներն ի մի բերելու հմտությունը, ոլորտի միտումները հասկանալը, ինչպես նաեւ նորարարություններին եւ վերջին գիտական մշակումներին ծանոթ լինելը, եւ այլն: Անկասկած, թվարկվածներից բոլորն անհրաժեշտ, սակայն ոչ բավարար պայմաններ են կայուն բիզնես մոդել ստեղծելու համար: Մինչդեռ իրական առաջնորդությունը օրինակ ծառայելն է”,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:

09:39 | 19.12.11 | News | 4365
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian was awarded the Americal Univesity of Armenia’s School of Business and Management’s Business Leadership Award.
A representative committee composed of the faculty, students, alumni and external stakeholders of the AUA voted to recognize Mr. Yirikian as the first recipient of this Award.
“One can list hundreds of preconditions of effective business leadership – such as being able to sense the thirst of the market, gathering a good team of professionals and becoming its engine, ability to bring together breakthrough ideas, understanding industry trends, and commitment to innovation and keeping up with R&D, etc. No doubt, all of them are necessary but yet insufficient conditions for creating a sustainable business model. Yet the true leadership is leadership by example”, said Ralph Yirikian.