ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը դարձավ “Բիզնես առաջնորդության” մրցանակի առաջին մրցանակակիրը
Երեւան/Մեդիաամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին շնորհվել է Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի Բիզնեսի եւ կառավարման ֆակուլտետի` “Բիզնես առաջնորդության” մրցանակը:
Մրցանակը Ռալֆ Յիրիկյանին հանձնեցին համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանը եւ Բիզնեսի եւ կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էրիկ Գեւորգյանը:
“Կարելի է նշել արդյունավետ բիզնես առաջնորդության հարյուրավոր նախապայմաններ. շուկայի զարկերակը զգալու ունակությունը, մասնագետների լավ թիմի ձեւավորումը եւ դրա շարժիչ ուժ լինելը, բեկումնային գաղափարներն ի մի բերելու հմտությունը, ոլորտի միտումները հասկանալը, ինչպես նաեւ նորարարություններին եւ վերջին գիտական մշակումներին ծանոթ լինելը, եւ այլն: Անկասկած, թվարկվածներից բոլորն անհրաժեշտ, սակայն ոչ բավարար պայմաններ են կայուն բիզնես մոդել ստեղծելու համար: Մինչդեռ իրական առաջնորդությունը օրինակ ծառայելն է”,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:

Гендиректор ВиваСелл-МТС стал первым лауреатом награды “Бизнес-лидерство”
Ереван/Медиамакс/. Гендиректору ВиваСелл-МТС Ральфу Йирикяну вручена награда “Бизнес-лидерство” факультата управления Американского университета Армении.
Награду Ральфу Йирикяну вручили ректор университета Брюс Погосян и декан факультета управления Эрик Геворгян.
«Можно назвать сотни предусловий эффективного менеджмента: способность чувствовать пульс рынка, формирование хорошей команды специалистов и становление ее двигателем, способность реализации смелых идей, понимание тенденций сферы, знание инноваций и последних научных разработок и так далее. Несомненно, все перечисленное необходимо, но недостаточно для создания устойчивой бизнес-модели. Настоящий лидер сам должен служить примером”, - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.