13:59 | 27.04.12 | Նորություններ | 3175
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում`Ազատության պողոտա 24/1 հասցեում, ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) բացել է Հայաստանում կապի առաջին թանգարանը:
Թանգարանի բացմանը ներկա էին ՎիմեպելԿոմ ընկերության ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով փոխնախագահ Դմիտրի Կրոմսկին, ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարի տեղակալ Անդրանիկ Ալեքսանյանը:
Կապի թանգարանում ներկայացված են հեռախոսային կապի եւ ԱրմենՏել ընկերության զարգացման պատմության մասին նյութեր, ներդրված կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ցուցանմուշներ:
«Այս թանգարանը հիմնադրվել է պատմական ժառանգությունը պահպանելու եւ հեռահաղորդակցության զարգացման պատմությանը ծանոթանալու նպատակով: Մեր ընկերությունն իր պարտքն է համարում պահպանել եւ հաջորդ սերունդներին փոխանցել մեր երկրի, մեր ընկերության եւ մեր հերոս կապավորների մասին պատմությունը», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Դմիտրի Կրոմսկին էլ նշել է, որ «այս պատմության էջերը մենք կհամալրենք նոր հաջողություններով ու ձեռքբերումներով»:
Կապի թանգարանը բաց է բոլոր ցանկացողների համար: Մոտ ապագայում ԱրմենՏել-ը ծրագրում է թանգարանին կից բացել նաեւ թեմատիկ գրադարան,  անվճար այցելություններ կազմակերպել դպրոցականների եւ ուսանողների համար:

13:59 | 27.04.12 | Новости | 3180
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване по адресу проспект Азатутяна 24/1 компания АрменТел (бренд Beeline) открыла первый Музей связи.
На открытии Музея присутствовали вице-президент ВымпелКом по развитию бизнеса в странах СНГ Дмитрий Кромский, генеральный директор АрменТел Игорь Климко, заместитель министра транспорта и связи Армении Андраник Алексанян.
В музее связи представлены материалы об истории развития телефонной связи и компании АрменТел, экспонаты современных технологий связи.
“Этот музей был основан с целью сохранения исторического наследия и ознакомления с историей развития телекоммуникаций. Наша компания считает своим долгом сохранять и передавать следующим поколениям историю о нашей стране, нашей компании и наших героях-связистах”,- сказал Игорь Климко.
В свою очередь Дмитрий Кромский отметил, что “мы будем пополнять страницы этой истории новыми успехами и приобретениями”.
Музей связи открыт для всех желающих. В ближайшем будущем АрменТел планирует открыть также библиотеку при музее, организовывать бесплатные посещения для школьников и студентов.