17:36 | 03.07.12 | Նորություններ | 4969
Երեւան: Մեդիամաքս:ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի միջազգային գիտակրթական կենտրոնում ստեղծել է համակարգչային լսարան եւ Wi-Fi հանգույցներ:
«Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 3G երթուղիչի շնորհիվ կենտրոնում բացված համակարգչային սենյակում տասը համակարգիչներ ապահովված են ընկերության տրամադրած ինտերնետով:
«Home-Zone Turbo» փաթեթով գործող եւս մեկ Wi-Fi հանգույց է հիմնադրվել Միջազգային գիտակրթական կենտրոնի կոնֆերանս-դահլիճում: ՏՏ լաբորատորիային տրամադրվել է նաեւ մեկ ինտերակտիվ գրատախտակ:
Գիտությունների Ազգային ակադեմիայի միջազգային գիտակրթական կենտրոնում ընդհանուր առմամբ արվել է 3,5 մլն դրամի ներդրում:
«Wi-Fi կապի առկայությունը պարտադիր պայման է կրթական ռեսուրսները տեխնոլոգիաների հետ համատեղելու առումով: Այդ է պատճառը, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակաբար աջակցում է բուհերին կրթական ոլորտում Wi-Fi տեխնոլոգիայի լայն կիրառման հարցում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:36 | 03.07.12 | Новости | 4682
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС создал компьютерный класс и узлы Wi-Fi в Международном научно-образовательном центре Национальной академии наук Армении.
Благодаря маршрутизатору 3G, действующему в рамках пакета «Home-Zone Turbo», в новом компьютерном классе центра десять компьютеров обеспечены интернетом компании ВиваСелл-МТС.
Еще один узел Wi-Fi, действующий на основе пакета «Home-Zone Turbo», создан в конференц-зале Центра. IT-лаборатории предоставлена также интерактивная доска.
Общий размер инвестиций компании в Центре составил 3,5 млн. драмов.
“Существование связи Wi-Fi является обязательным условием с точки зрения совмещения образовательных ресурсов с технологиями. Именно поэтому ВиваСелл-МТС продолжительно содействует в вопросе широкого применения технологий Wi-Fi в образовательной сфере”,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.