11:06 | 13.07.12 | Նորություններ | 3427
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հյուրընկալել է Արմավիրի մարզի Դալարիկ եւ Լեռնագոգ գյուղերի պատանիներին:
30 դպրոցականների հետ Ռալֆ Յիրիկյանի անմիջական զրույցը նրանց քայլերը խրախուսելու եւ ոգեւորելու նպատակ էր հետապնդում:
«Համայնքի զարգացումը սկսվում է ինքնազարգացման ձեր ձգտումից, փոխադարձ հարգանքի վրա ձեւավորված արժեքային համակարգից եւ գոյություն ունեցող խնդիրները լուծելու պատրաստակամությունից: Շարունակեք ձեր միջավայրի խնդիրներն ընկալել այնպես սրտացավ, ինչպես դա անում եք ընտանիքում եւ կունենաք զարգացած համայնք, մարզ ու երկիր»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի համագործակցությունն սկսվել է մեկ տարի առաջ կազմակերպված բարեգործական ընթրիքի շրջանակներում: Հիմնադրամին նվիրաբերված ավելի քան 3,5 մլն. դրամը ներդրվել է Արմավիրի մարզի Քարակերտ գյուղի դպրոցի վերանորոգմանը:

11:06 | 13.07.12 | News | 4408
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS hosted students from Armavir region Dalarik and Lernagog villages within its cooperation with Children of Armenia Fund.
The meeting of the summer camp 30 students with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian was aimed at encouraging their activities.
“Community development starts with your aspirations for self-development, a value system based on mutual respect and willingness to solve the existing problems. Keep caring for your environmental problems as you do for your family, and you will have developed community, region and country”, said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
VivaCell-MTS’ cooperation with the Children of Armenia Fund had started a year ago in the frames of the charity dinner organized by the Foundation. The Company donated more than AMD 3.5 million, which was invested in the reconstruction of the Armavir region Karakert village school.