09:40 | 18.07.12 | Նորություններ | 3592
Երեւան: Մեդիամաքս: ABBYY ընկերությունն ավարտել է ադրբեջաներենի համար ձեւաբանություն նոր մոդուլի մշակումը եւ ներառել այն իր նոր Recognition Server 3.5-ում, որը սերվերային լուծում է սքաներից, ֆաքսից եւ բազմաֆունկցիոնալ սարքերից ստացված փաստաթղթերի եւ PDF ֆայլերի մշակման համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը` վկայակոչելով ընկերության մամլո ծառայությանը, ձեւաբանության ընդգրկումը զգալիորեն կավելացնի ադրբեջաներեն տեքստերի ճանաչման աստիճանը, եւ կընդլայնի ABBYY-ի լուծման կիրառումը Ադրբեջանում իրականացվող ՏՀՏ-նախագծերում:
ABBYY-ի փոխնախագահ Արամ Փախչանյանը, ելույթ ունենալով անցյալ ամառ Երեւանում կայացած իր վարպետության դասին, ասել էր, որ հայերենը շուտով կընդգրկվի ABBYY Lingvo բառարանի լեզուների շարքում:
Արամ Փախչանյանը նշել էր, որ ընկերությունը մինչ այժմ չի մշակել բառարանի հայերեն տարբերակը հավանական գնորդների սակավության պատճառով եւ խոստովանել էր, որ ընկերությունը պատրաստ է անել դա անվճար եւ մեծ ակնկալիքներ չունի Հայաստանում բառարանի վաճառքից:

09:40 | 18.07.12 | Новости | 3591
Ереван /Медиамакс/. Компания ABBYY завершила разработку модуля морфологии для азербайджанского языка и включила его в новую версию ABBYY Recognition Server 3.5 - высокопроизводительного серверного решения для обработки документов и PDF-файлов, полученных со сканера, факса и многофункциональных устройств.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на пресс-службу компании, поддержка морфологии существенно увеличит процент успешного распознавания азербайджанских текстов и тем самым расширит область применения решения ABBYY в ИКТ-проектах в Азербайджане.
Выступая прошлым летом в Ереване на мастер-классе, вице-президент ABBYY Арам Пахчанян сказал, что армянский вскоре войдет в число языков, поддерживаемых электронным словарем ABBYY Lingvo.
Арам Пахчанян сказал, что компания до сих пор не создавала армянской версии словаря из-за нехватки потенциальных покупателей на армянском рынке и признался, что компания готова сделать это бесплатно и не имеет больших ожиданий от продаж программы в Армении.