07:16 | 12.09.12 | Նորություններ | 4266
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելի (Beeline ապրանքանիշ) ներկայացուցիչները հանդիպել են Արմավիրի մարզի Լեռնագոգ եւ Մյասնիկյան գյուղի ուսուցիչների հետ:
Հանդիպումը տեղի ունեցավ «Դասավանդման մեթոդների կատարելագործում նոր տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով» ծրագրի շրջանակում, հայտնել են ընկերությունում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործման, դրանց կիրառումով ուսումնասիրվող նյութերի յուրացման արդյունավետության աստիճանի բարձրացման, ինչպես նաեւ ուսուցիչների ինքնակրթման գործընթացի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր: Մասնակիցները ընդգծել են գյուղերում նման ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը, քանի որ ժամանակակից իրողության մեջ կարեւոր է ապահովել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ համակարգչային գիտելիքների հավասար հասանելիությունը:
Ուսուցիչները կարեւորեցին համակարգչային գրագիտության բարձրացման ծրագրի իրականացումը, քանի որ մանկավարժների մասնագիտական պատրաստվածության, մեթոդական կարողությունների եւ հմտությունների մակարդակով է պայմանավորված աճող սերնդի ոչ միայն կրթվածության ցուցանիշը, այլեւ արժեհամակարգը:
«Ժամանակակից հասարակությունը մանկավարժից պահանջում է գիտելիքների եւ մասնագիտական կարողությունների անընդհատ թարմացում եւ արդիականացում: Իրականացնելով այս դասընթացը մենք նպատակ ունենք բարձացնել ուսուցիչների համակարգչային գրագիտությունը եւ նպաստել ուսուցման գործընթացում թվային տեխնոլոգիաների արդյունավետ կիրառմանը` Հայաստանում կրթական մակարդակի բարձացման նպատակով», - նշված է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի ուղերձում ծրագրի մասնակիցներին:
«Դասավանդման մեթոդների կատարելագործում նոր տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով» ծրագիրն իրականացվում է ԱրմենՏելի եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի միջեւ ստորագրված երկարատեւ փոխհամաձայնության հուշագրի շրջանակում: Այս տարի ծրագիրն իրականացվել է Արմավիրի եւ Արագածոտնի մարզերի 6 գյուղում, որի ընթացքում ավելի քան 100 ուսուցիչ, անցնելով համապատասխան դասընթացներ, ձեռք բերեցին հիմնական համակարգչային գիտելիքներ, ծանոթացան ինտերնետում աշխատելու եւ տեղեկատվական ռեսուրսներն ուսումնական գործընթացում օգտագործելու սկզբունքներին:

07:16 | 12.09.12 | News | 4318
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) representatives met with the teachers of rural communities of Lernagog and Myasnikyan of Armavir marz.
The meeting was held within \"Improvement of Teaching Methods through Innovative Technologies\", the company reported.
The meeting focused on issues of applying information technologies in the teaching process to enhance level of mastering materials and self-education of teachers. The participants pointed out the necessity of implementation of such programs in rural communities as it\'s important to ensure equal access to information technologies and computer skills in the current reality.
The teachers stressed that the program of enhancing computer literacy is very useful as the level of knowledge and value system of the younger generation are conditioned by the professionalism, methodical skills and knowledge of teachers.
\"The modern society demands from teachers permanent improvement of their knowledge and professional skills. Conducting the courses, we help enhance the level of computer literacy among teachers and contribute to the effective application of digital technologies in the teaching processes to raise the education level in Armenia\", noted the company\'s CEO Igor Klimko in his message to the participants of the program.
\" Improvement of Teaching Methods through Innovative Technologies\" program is implemented within the memorandum of long-term cooperation between ArmenTel and Children of Armenia Fund. Over 2011, over 100 teachers from 6 schools of Armavir and Aragatsotn marzes acquired computer skills, learnt the basics of internet and principles of using information recourses in the teaching process.