07:03 | 03.10.12 | Նորություններ | 3654
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօրվանից մինչեւ հոկտեմբերի 6-ը Երեւանում անցկացվում է Սինոփսիսի շաբաթը, որի շրջանակներում անցկացվելու է Միկրոէլեկտրոնիկայի միջազգային օլիմպիադան, ինչպես նաեւ տեղի են ունենալու մրցականաբաշխություններ եւ դասախոսություններ:
«Իրականացնելով հետեւողական եւ կայուն ծրագրեր՝ Սինոփսիսը նվիրված է մնում Հայաստանում եւ տարածաշրջանում բարձր տեխնոլոգիաների արդյունավետության բարձրացմանը: Հայաստանում Սինոփսիսի շաբաթը վերածվել է գեղեցիկ ավանդույթի»,- այսօր Երեւանում ասել է Սինոփսիսի համանախագահ Չի Ֆուն Չանը:
Սինոփսիս Արմենիա-ի տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը նշել է, որ ընկերության կողմից ՏՏ զարգացմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնությունները միտված են զարգացնելու նաեւ կրթական համակարգը, «ինչը մեր երկրի ապագայի կերտման ամենաարդյունավետ միջոցն է»:
Սինոփսիսի շաբաթի բացման արարողությանը հաջորդել է Սինոփսիս Արմենիա-ի ուսումնական դեպարտամենտի 89 շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման արարողությունը: Ուսումնական դեպարտամենտի շրջանավարտների թվում են 75 ուսանողներ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանից եւ 14 ուսանողներ Երեւանի պետական համալսարանից:

07:03 | 03.10.12 | Новости | 3649
Ереван/Медиамакс/. С сегодняшнего дня до 6 октября в Ереване пройдет неделя Синопсис, в рамках которой будет проведена международная Олимпиада по микроэлектронике, а кроме того состоятся награждения и лекции.
“Реализуя последовательные и стабильные программы, Синопсис продолжает оставаться преданным увеличению эффективности технологий в Армении и регионе. Неделя Синопсис в Армении превратилась в красивую традицию”,- заявил сегодня в Ереване сопредседатель Синопсис Чи Фун Чан.
Директор Синопсис Армения Овик Мусаелян отметил, что все инициативы компании, направленные на развитие ИТ, имеют тенденцию развивать также систему образования, “что является самым эффективным средством создания будущего нашей страны”.
После церемонии открытия недели Синопсис состоялась церемония вручения дипломов 89 выпускникам учебного департамента Синопсис Армения. Среди выпускников учебного департамента 75 студентов Инженерного университета Армении и 14 - Ереванского государственного университета.