03:43 | 07.11.12 | Նորություններ | 5162
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (ապրանքանիշը Beeline) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր ասել է, որ 2006 թվականից սկսված Հայաստանում Վիմպելկոմի ներդրումների ծավալը կազմել է գրեթե $ 327 մլն:
Ընկերության ղեկավարն այդ մասին ասել է` ելույթ ունենալով Հայաստանյան շուկայում ՎիմպելԿոմ ընկերությունների խմբի մուտքի 6-րդ տարեդարձին նվիրված մամուլի ասուլիսում: ԱրմենՏել-ի կողմից 6 տարիների ընթացքում վճարված հարկերի ընդհանուր գումարը կազմել է 97 մլրդ դրամ:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ եթե 2006 թվականին ընկերության բջջային ցանցը ծածկում էր Հայաստանի բնակչության 88.8 %, ապա այս տարի այդ ցուցանիշը կազմել է 99.9 %:
Ընկերության ղեկավարի խոսքերով, էապես աճել է ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացման մակարդակը: Եթե 2006 թվականին Հայաստանում թվայնացման մակարդակը կազմում էր 48 %, ապա այս տարի այն հասել է 82 %-ի: Երեւանում թվայնացման մակարդակը 2006 թվականի 50 %-ից ընթացիկ տարում հասել է 100 %-ի:
Էապես աճել է Hi-Line լայնաշերտ ինտերնետի օգտագործողների թիվը` 2009 թվականի 14 000-ից մինչեւ 150 000` այս տարի:
Իգոր Կլիմկոն չի բացահայտել հաջորդ տարվա ընկերության ծրագրերը` խոստանալով «անակնկալներով հանդես գալ մոտ ժամանակներս»:
ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրենը հայտարարել է բաժանորդների սպասարկման որակի բարձրացման ծրագրի երրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
«ԱրմենՏել-ը նպատակ ունի լուրջ միջոցներ եւ ջանքեր ներդնել բջջային ու ֆիքսված կապի բաժանորդների սպասարկման համակարգի հետագա արդիականացման համար: Մասնավորապես, մոտ ապագայում մտադիր ենք ավելացնել գրասենյակների քանակը, ինչպես նաեւ լրացուցիչ աշխատակիցներ հատկացնել ծառայությունների առավել պահանջված տեսակների համար», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:

03:43 | 07.11.12 | News | 5148
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) CEO Igor Klimko said today that the volume of investments of VimpelCom in Armenia since 2006 has totaled almost $327mln.
The head of the company said this at a press conference today dedicated to the 6th anniversary of entrance of VimpelCom group of companies to the Armenian market. The total amount of taxes paid by “ArmenTel” during 6 years stood at AMD 97mln.
“If in 2006 the company’s mobile network covered 88.8% of the Armenian population, this year the index made 99.9%,” Igor Klimko said.
According to him, the level of digitalization of fixed telephone network has significantly expanded. If in 2006 the level of digitalization in Armenia made 48%, this year it has reached 82%. In Yerevan the level of digitalization grew from 50% in 2006 to 100% in 2012.
The number of users of Hi-Line broadband Internet has also significantly grown: from 14 000 in 2009 to 150 000 in 2012.
Igor Klimko did not unveil the company’s plans for 2013, promising “surprises in the nearest possible time.”  He also announced the launch of the 3d stage of the program for enhancing the service quality.
““ArmenTel” is going to make big investments in the further enhancement of customer service of mobile and fixed networks. In particular, we plan to increase the number of offices in the short-term perspective as well as provide additional staff for the most popular types of services,” said Igor Klimko.