03:43 | 07.11.12 | Նորություններ | 5162
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (ապրանքանիշը Beeline) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր ասել է, որ 2006 թվականից սկսված Հայաստանում Վիմպելկոմի ներդրումների ծավալը կազմել է գրեթե $ 327 մլն:
Ընկերության ղեկավարն այդ մասին ասել է` ելույթ ունենալով Հայաստանյան շուկայում ՎիմպելԿոմ ընկերությունների խմբի մուտքի 6-րդ տարեդարձին նվիրված մամուլի ասուլիսում: ԱրմենՏել-ի կողմից 6 տարիների ընթացքում վճարված հարկերի ընդհանուր գումարը կազմել է 97 մլրդ դրամ:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ եթե 2006 թվականին ընկերության բջջային ցանցը ծածկում էր Հայաստանի բնակչության 88.8 %, ապա այս տարի այդ ցուցանիշը կազմել է 99.9 %:
Ընկերության ղեկավարի խոսքերով, էապես աճել է ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացման մակարդակը: Եթե 2006 թվականին Հայաստանում թվայնացման մակարդակը կազմում էր 48 %, ապա այս տարի այն հասել է 82 %-ի: Երեւանում թվայնացման մակարդակը 2006 թվականի 50 %-ից ընթացիկ տարում հասել է 100 %-ի:
Էապես աճել է Hi-Line լայնաշերտ ինտերնետի օգտագործողների թիվը` 2009 թվականի 14 000-ից մինչեւ 150 000` այս տարի:
Իգոր Կլիմկոն չի բացահայտել հաջորդ տարվա ընկերության ծրագրերը` խոստանալով «անակնկալներով հանդես գալ մոտ ժամանակներս»:
ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրենը հայտարարել է բաժանորդների սպասարկման որակի բարձրացման ծրագրի երրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
«ԱրմենՏել-ը նպատակ ունի լուրջ միջոցներ եւ ջանքեր ներդնել բջջային ու ֆիքսված կապի բաժանորդների սպասարկման համակարգի հետագա արդիականացման համար: Մասնավորապես, մոտ ապագայում մտադիր ենք ավելացնել գրասենյակների քանակը, ինչպես նաեւ լրացուցիչ աշխատակիցներ հատկացնել ծառայությունների առավել պահանջված տեսակների համար», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:

03:43 | 07.11.12 | Новости | 5111
Ереван/Медиамакс/. Генеральный директор АрменТел (торговая марка Beeline) Игорь Климко сказал сегодня, что начиная с 2006 года объем инвестиций Вымпелком в Армении составил почти $ 327 млн.
Глава компании сказал об этом, выступая на пресс-конференции, посвященной 6-летию входа группы компаний Вымпелком на рынок Армении. Общая сумма налогов, выплаченных АрменТел за 6 лет, составила 97 млрд драмов.
Игорь Климко сказал, что если в 2006 году мобильная сеть компании охватывала 88.8 % населения Армении, то в этом году этот показатель составил 99.9 %.
По словам главы компании, существенно вырос уровень цифровизации фиксированной телефонной сети. Если в 2006 году уровень цифровизации в Армении составлял 48 %, то в этом году он достиг отметки в 82 %. В Ереване уровень цифровизации вырос с 50 % в 2006 году до 100 % в текущем году.
Значительно выросло число пользователей широкополосного интернета Hi-Line: с 14 тыясч в 2009 году до 150 000 в 2012 году.
Игорь Климко не стал раскрывать планов на будущий год, пообещав «сюрпризы в самое ближайшее время». Гендиректор АрменТел объявил о старте 3-го этапа программы по повышению качества обслуживания абонентов.
«АрменТел намерен вложить серьезные средства и усилия в дальнейшую модернизацию системы обслуживания абонентов мобильной и фиксированной связи. В частности, в ближайшей перспективе мы планируем увеличить количество офисов, а также выделить дополнительных сотрудников для наиболее востребованных видов услуг», - сказал Игорь Климко.