03:27 | 30.11.12 | Նորություններ | 4765
Երեւան/Մեդիամաքս/. Շարունակելով համագործակցությունը Հայաստանի մարզային համալսարանների հետ` Orange Հիմնադրամը կրթաթոշակներ է տրամադրել Գորիսի պետական համալսարանի, ՀՊՃՀ Կապանի մասնաճյուղի եւ ՀՊՏՀ-ի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի 32 ուսանողներին:
«Երջանիկ ենք այսօր նշել, որ մեր համագործակցությունը մարզային համալսարանների հետ շարունակվում է: Մենք կարծում ենք, որ Հայաստանը ոչ միայն Երեւանն է, այլ բոլոր մարզերը` մեծ ու փոքր բնակավայրերով, եւ մարզային ուսանողները պետք է ունենան նույնպիսի հնարավորություններ, ինչ Երեւանում բնակվողները», - ասել է Orange Արմենիա Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Համալսարաններից յուրաքանչյուրին Orange Հիմնադրամը փոխանցել է 1 միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի ուսանողների ուսման վարձի մարմանը: Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանների առաջարկով, երկու հիմնական չափանիշների հիման վրա` ուսանողի առաջադիմություն եւ ընտանիքի սոցիալական վիճակ: Նույն սկզբունքով նախատեսվում է այս ուսումնական տարվա ընթացքում տրամադրել կրթաթոշակներ եւս 6 այլ համալսարաններում:
Գորիսում համալսարանի ամենամարդաշատ վայրում ստեղծվել է անվճար Orange Wi-Fi ինտերնետ անկյուն` ուսանողների եւ դասախոսների համար: Այս պահին նման անկյուններ են գործում Հայաստանի եւս 5 համալսարաններում:

03:27 | 30.11.12 | Новости | 4834
Ереван/Медиамакс/. Продолжая сотрудничество с региональным вузами Армении, Фонд Orange предоставил стипендии 32 студентам Государственного университета Гориса, Капанского филиала Государственного университета архитектуры и строительства и Егегнадзорского филиала Государственного экономического университета Армении.
«Мы рады отметить, что наше сотрудничество с региональными университетами продолжается. Мы считаем, что Армения - это не только Ереван, но и все регионы, с большими и малыми населенными пунктами. Студенты из регионов должны иметь такие же возможности, как и жители Еревана», - заявил президент Фонда Оранж Франсис Желибтер.
Фонд Оранж перечислил каждому университету по 1 млн драмов, которые пойдут на оплату обучения студентов. Студенты были выбраны по предложению университетов на основе двух основных критериев – успеваемость и социальное положение семьи. В течение этого учебного года стипендии будут выделены студентам 6 других вузов
В Горисском университете также создан уголок бесплатного интернета Orange Wi-Fi для студентов и преподавателей. На данный момент подобные уголки действуют еще в вузах Армении.